Didžiausi pasaulio miestai

Kviečiame Jus į trumpą pažintinę kelionę po didžiausius pasaulio miestus, kurios metu sužinoti pagrindinę informaciją apie šių galiūnų padėtį kitų miestų atžvilgiu.

 

Didžiausi pasaulio miestai

Didžiausi pasaulio miestai

 

  • Tokijas. Tai vienas didžiausių pasaulio miestų, kuriame gyventojų skaičius viršija net 12 mln gyventojų. Tokijas laikomas Japonijos sostine, nes šiame mieste įsikūrusi Japonijos vyriausybė ir imperatoriškieji rūmai. Nuo mažo žvejų kaimelio, vadinto Edo, jis išaugo iki milžiniško, į tris dalis suskirstyto finansų ir prekybos centro, kuriame pagaminama iki 20 proc. visos Japonijos produkcijos.
  • Džakarta. Tai Indonezijos sostinė bei didžiausias jos miestas, kuris įsikūręs Javos salos šiaurės rytų pakrantėje. Šiuo metu čia gyvena apie 9 mln gyventojų, kurių skaičius auga kasmet. Kadaise šis miestas buvo tik maža induistų gyvenvietė, o šiandien Džakarta turi specialų provincijos statusą ir yra dalinama į penkis rajonus.
  • Niujorkas. Tai yra didžiausias JAV miestas bei antras pagal dydį Šaurės Amerikos miestas, kuriame su priemiesčiais šiuo metu gyvena daugiau nei 22 mln žmonių. Niujorke įsikūrusi Jungtinių Tautų Organizacijos būstinė, taip pat tai yra didžiausias JAV uostas bei tarptautinis Dž. Kenedžio oro uostas.
  • Seulas. Tai didžiausias miestas, esantis Pietų Korėjoje bei yra laikomas jos sostine. Seulas kasmet sparčiai auga, o šiomis dienomis ten gyvena apie 11 mln gyventojų. Pietų Korėjos sostinė yra svarbus politinis, socialinis, ekonominis ir kultūrinis Rytų Azijos centras.
  • Mumbajus. Mumbajus yra didžiausias Indijos miestas, kuriame gyvena apie 21 mln gyventojų. Miestas laikomas vienu iš pagrindinių Indijos ekonominių centrų, kuriame yra tarptautinis oro uostas bei stipriai išvystyta mašinų gamyba, metalo bei medžio apdirbimas, kino pramonė bei kt.
  • San Paulo. Tai didžiausias Brazilijos miestas bei San Paulo valstijos sostinė, kuri laikoma pagrindiniu šalies ekonomikos centru. Čia įsikūręs tarptautinis oro uostas bei puikus transporto mazgas, išvystyta automobilių pramonė, elektros prekių gamyba, tekstilė ir kt. Taip pat mieste yra net 4 svarbūs universitetai, daugybė meno galerijų, leidyklų bei švytinčių prašmatnių dangoraižių.

 

Aptarėme šešis didžiausius pasaulio miestus, kurie kasmet vis auga ir plečiasi, o smalsūs turistai čia visada laukiami, tad nepraleiskite progos savo akimis išvysti šių galiūnų turtus bei paslaptis.

http://www.youtube.com/watch?v=IIv_ROYOSe8

One thought on “Didžiausi pasaulio miestai

  1. Kelintais metais sitame filmuke yra pagal dydi isdestyti miestai? Rasoma kad Tokijas-12mln. zmoniu o filmuke virs 30? kaip suprast?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *