Didžiausios Europos valstybės

Aptarėme didžiausias pasaulio valstybes, o dabar siūlome Jums susipažinti su didžiausiomis Europos šalimis.  Nors pastaroji yra vienas iš mažiausių Pasaulio žemynų, jame yra daugybė ekonomiškai stiprių ir plotu stebinančių valstybių. Kaip manote, kuri didžiausia?

Didžiausios Europos valstybės

Didžiausios Europos valstybės:  Ukraina

Taip, didžiausia Europos valstybė yra Ukraina, kuri išsiplėtusi Rytų Europoje. Ukraina ribojasi su Juodąja jūra, Rusija, Baltarusija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija, Rumunija bei Moldova. Šalies politinė sistema – pusiauprezidentinė respublika, kurią valdo prezidentas, renkamas visuotiniu balsavimu. Šiuo metu prezidento pareigas eina Viktoras Janukovičius.  Ukraina turi net 24 sritis, 1 autonominę respubliką ir 2 miestus, kurie turi specialų statusą. Šalyje vyrauja vidutinių platumų klimatas.

Didžiausios Europos valstybės: Prancūzija

Antroji pagal dydį Europoje yra Prancūzija. Tai šalis, kuri išsidėsčiusi Vakarų Europoje ir ribojasi su Ispanija, Andora, Monaku, Belgija, Liuksemburgu, Vokietija, Šveicarija ir Italija.  Prancūzijos politinė sistema – uniatrinė respublika, kuri pasižymi ypač stipria prezidento valdžia. Šalis suskirstyta į 22 žemyninius regionus ir 4 užjūrio regionus, kuriuos sudaro 100 departamentų. Didžiojoje Prancūzijos dalyje vyrauja vidutinių platumų klimatas.

Didžiausios Europos valstybės: Ispanijos

Ispanija užima trečiąją vietą ir žemėlapyje jos derėtų ieškoti Europos pietvakariuose, o jeigu tiksliau, Pirėnų pusiasalyje. Šalies kaimynės: Portugalija, Prancūzija, Andora bei Gibraltaras. Ispanijos politinė sistema – konstitucinė monarchija, o tai reiškia, kad šalį valdo karalius, dviejų rūmų parlamentas bei Nacionalinis susirinkimas. Trečioji pagal dydį Europos valstybė suskirstyta į 50 provincijų, kuriuos grupuojamos į 17 autonominių regionų bei 2 autonominius miestus.

Po Ispanijos sąrašą galima papildyti Švedija, Vokietija, Suomija Norvegija bei Lenkija. Daugiau informacijos ieškokite žemiau pateiktose nuorodose, o straipsnyje pateiktos trumpai aptartos trys didžiausios Europos valstybės, kaip jau minėta anskčiau, ekonomiškai stiprios ir turinčios nemaža įtaką pasaulinei rinkai.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Europa

http://lt.wikipedia.org/wiki/Ispanija

http://lt.wikipedia.org/wiki/Ukraina

http://lt.wikipedia.org/wiki/Pranc%C5%ABzija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *