Didžiausios pasaulio valstybės

Ar žinote, kas mūsų pasaulyje galingiausi, kokios yra didžiausios pasaulio valstybės? Jei ne, šį kartą kviečiame Jus trumpai susipažinti su pirmaujančiomis galiūnėmis bei jų užimama vieta didžiausiųjų reitinge.

Didžiausios pasaulio valstybės

Didžiausios pasaulio valstybės: Rusija

Rusija užima pirmą vietą didžiausių pasaulio valstybių sąraše. Tai šalis, besiribojanti su Norvegija, Suomija, Estija, Latvija, Baltarusija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija bei Šiaurės Korėja.  Rusija yra prezidentinės federacinė respublika, kurios prezidentas užima ir Karinių pajėgų vyriausiojo vado pareigas. Šalies federaciją sudaro net 88 lygiateisiai federacijos subjektai. Dėl Rusijos dydžio, klimatas čia gana įvairus. Verta paminėti, kad net 23 objektai, esantys Rusijos teritorijoje, yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Didžiausios pasaulio valstybės: Kanada

Antroji pagal dydį yra Kanada – valstybė, esanti Šiaurės Amerikoje. Kanada ribojasi su JAV, Atlanto bei Ramiojo vandenynais, o taip pat Arkties vandenynu šiaurėje. Valstybė valdoma Jungtinių Karalysčių vadovas, kuris privalo paskirti gubernatorių bei ministrą pirmininką. Taigi Kanada – konstitucinė monarchija, padalinta į 10 provincijų ir 3 teritorijas. Kaip ir Rusijoje, dėl didelio šalies ploto šiai valstybei būdinga gamtinių zonų įvairovė.

Didžiausios pasaulio valstybės: JAV

JAV, arba Jungtinės Amerikos Valstijos, yra valstybė, esanti Šiaurės Amerikoje. Ją sudaro net 50 valstijų ir federalinės apygardos.  JAV sostinė – Vašingtonas, o didžiausias miestas – Niujorkas. Kalbant apie politinę sistemą, JAV laikoma seniausia pasaulyje egzistuojančia federacija. Valstybėje dominuojantis yra daugumos valdymas, tačiau įstatymas gina ir mažumos teises.  Jungtines Amerikos Valstijas kerta kelios klimato juostos, kurios formuoja savitą florą ir fauną.

Didžiausios pasaulio valstybės: Kinija

Kinija, arba Kinijos Liaudies Respublika, – tai valstybė, esanti rytų Azijoje ir užimanti ketvirtąją vietą tarp didžiųjų pasaulio valstybių. Ji ribojasi su Afganistanu, Butanu, Mianmaru, Indija, Kazachstanu, Kirgizstanu, Laosu, Mongolija, Nepalu, Šiaurės Korėja, Pakistanu, Rusija, Tadžikistanu ir Vietnamu. Kinija priklauso JTO Saugumo Tarybai ir yra branduolinė valstybė, kuriai priklauso didžiausia kariuomenė pasaulyje. 1949 metais ši valstybė gavo respublikos vardą ir šiuo metu valdančioji partija yra Kinijos komunistų partija. Valstybė suskirstyta į autonominius, specialiuosius administracinius regionus, provincijas bei išskirtuosius miestus.

Pateikėme Jums pagrindinę informaciją apie keturias didžiausias pasaulio valstybes, o jeigu norite sužinoti daugiau, užeikite į žemiau pateiktas nuorodas.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kinijos_Liaudies_Respublika

http://lt.wikipedia.org/wiki/Rusija

http://lt.wikipedia.org/wiki/Jungtin%C4%97s_Amerikos_Valstijos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kanada

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *