Dublino žemėlapis

Dublinas – vidutinio dydžio, puikiai žinomas miestas, taipogi Airijos sostinė. Dublino žemėlapis dažnai girdimas, tačiau apie jį nevisi žino daug informacijos, tad koks gi jis yra?

Dublino-zemelapis

Dublino žemėlapis yra įsikūręs pačioje jūros pakrantėje

Dublino žemėlapio plotas nėra didelis – jis siekia tik 114 kvadratinių kilometrų. Analogiškai, ir gyventojų skaičius čia nėra labai didelis – jis tesiekia ~530 tūkstančių žmonių. Gyventojų tankumas šiame mieste, dėl gan proporcingo gyventojų skaičiaus, ir miesto ploto yra neitin didelis – jis siekia ~4,3 tūkstančius žmonių kvadratiniame kilometre.

Viešasis transportas Dubline nėra itin puikiai išplėtotas, tačiau juo naudojantis bėdų neturėtų kilti.

Visų pirma, tai Dublino priemiesčiuose kursuoja 5 traukinių linijos, kurios jungia visą Dublino apskritį. Taipogi planuojama Dubline tiesti metro liniją, kuri turėtų būti išskirtina tuom, kad visiškai netrugdys antžeminiam eismui.

Dublino žemėlapis yra pilnas nuomuojamų dviračių (visai tokių, kokie neseniai buvo randami Vilniuje). Šie dviračiai turi savo skiriamąjį ženklą – pilką spalvą, ir padeda susisiekti su įvairiomis miesto dalimis pigiau, ir kartais net greičiau.

Dublino žemėlapis turistiniu požiūriu

Dublinas yra itin senas miestas, tad ir lankytinų vietų Dublino žemėlapyje yra labai daug.

Kalbant apie tokias vietas, seniausia ir garsiausia yra Dublino pilis, kuri miestą saugo jau nuo 1204 metų.

Vienas naujausių, ir ne ką blogesnių Dublino monumentų yra „Šviesos paminklas“. Šis paminklas yra net 121 metro aukščio, ir puikia papuošia vieną svarbiausių Dublino gatvių.

Taipogi Dublino žemėlapis pasižymi tokiais puikiais objektais, kaip Anos Livios statula, Kristaus bažnyčios Katedra, Šv. Patriko katedra, Švento Francisko Ksavero bažnyčia.

Tad štai toks yra garsiausio Airijos miesto, Dublino žemėlapis. Dublino žemėlapis yra itin puikus dėl to, kad jame dažnai tvyro geras oras, kurio dėka jį apžiūreti visada bus labai paprasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *