Džakarta

dzakarta

Džakarta

Šįkart randamės įdomiojoje Indonezijoje, jos sostinėje ir didžiausiame mieste Džakartoje.

Džakarta lokalizuojasi Javos saloje, šiame mieste priskaičiuojama net 10 milijonų gyventojų.

Indonezijos sostinė skirstoma į penkis rajonus, kuriems bendrai vadovauja gubernatorius.

Kviečiame artimiau susipažinti su šia tolima Lietuvai vietove.

Džakartos praeities keliais

Pirmą kartą miesto teritorija paminėta V amžiuje kaip Kalapos uostas, kuris priklausė induistų gyvenvietei. Iki XII amžiaus ši vietovė buvo žinoma tik induistų karalystės ribose, iki uostan atplaukus portugalams, kuriems buvo leista čia pasistatyti savo fortą.

XVI amžiuje, užkariavus teritoriją (kaimyninės valstybės) miesto vardas pakeistas į Jaykartą, XVII amžiuje vietovė buvo apgulta olandų, tad miesto pavadinimas tapo Batavija. Iki pat XX amžiaus olandai palaikė savo jėgas ir kontrolę mieste, iki 1942 metų, kuomet Japonija užėmė šią vietą ir pavadino Džakartos vardu. Po Antrojo pasaulinio karo, olandai dar bandė iš naujo užimti miestą, tačiau 1949 metais buvo pripažinta Indonezijos valstybė bei jos nepriklausomybė su sostine Džakarta.

dzakarta

Džakarta

Džakarta šiomis dienomis

Džakarta – įvairialypis miestas, atspindintis ir savitą Indonezijos tradicijų kultūrą bei atėjusių vakarietiškų papročių, madų pusę. Indonezijos sostinė – didelis miestas su dideliu skaičiumi gyventoju, nemaža dalis jų – atvykėliai iš svetur, tad nenuostabu, jog šioje vietovėje rasite įvairių stilių, kultūrų, požiūrių mišinį.

Mieste išryškėja dvi priešpriešos – skurdūs rajonai, kuriuose žmonės badauja, miega ant žemės bei kita pusė – blizgantys dangoraižiai, limuzinai, prabanga. Tai būdingas Rytų pasaulio požymis.

Džakarta – gana purvinas, slogus miestas, kuriame sunku rasti ramų kampelį. Visgi, jei vykstate į Indonezijos sostinę, vertėtų aplankyti:

  • senamiestis;
  • Tugo Mono monumentas, jau tapęs Indonezijos simboliu, siekiantis 128 metrų aukštį;
  • Istiklalas – mečetė, viena didžiausių visoje Azijoje;
  • Džakartos katedra;
  • Ragunan zoologijos sodas;
  • Sukarno rūmai.

Džakarta – miestas, kuriame susiliejusios kultūros, žmonių tautybės, jų požiūriai, norai, spalvinantys miestą chaotiškomis spalvomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *