EasyJet – pigių skrydžių avialinijos

EasyJet Airline Company Limited“- tai Britanijos oro linijų bendrovė, įsikūrusi Londono Liutono oro uoste. Šios avialinijos skraidina daugiau keleivių nei bet kuri kita Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi avia bendrovė. EasyJet siūlo e

easyjet avialinijos

EasyJet

vidinius ir tarptautinius planinius skrydžius 500 maršrutų tarp 118 Europos, Šiaurės Afrikos ir Vakarų Azijos oro uostų. 2009 m. rugsėjo 30 d. „EasyJet“ filialuose visoje Europoje, tačiau daugiausia JK, dirbo 8 tūkstančiai žmonių.

Nuo pat savo įkūrimo 1995 metais „EasyJet“ pasižymėjo augimu. Tą lėmė įsigijimai, naujų aviacijos bazių atidarymas, o taip pat smarkus pigaus keliavimo oru skatinimas. 2010 metais „EasyJet“ kartu su franšizės avialinijomis „EasyJet Switzerland“ valdė 180 lėktuvų, daugiausia- „Airbus A319“. EasyJet veikia 20 -yje bazių visoje Europoje. Svarbiausia jų – Londonas- Gatvikas. 2009 m. „EasyJet“ skraidino 45.2 milijono keleivių. Šios avialinijos – tai antra stambiausia žemų kainų vežėja Europoje po „Ryanair“.

Kaip ir „Ryanair“, „EasyJet“ savo verslo modelį pasiskolino iš Jungtinių Valstijų avialinijų „Southwest Airlines“. Abi bendrovės pritaikė šią strategiją Europos rinkai, pasitelkdamos tokias išlaidų mažinimo priemones kaip jungiamųjų skrydžių neteikimas arba papildomų užkandžių lėktuve siūlymas. „ EasyJet“ ir „Ryanair“ nuo „Southwest“ skiriasi tuo, kad pirmosios bendrovės naudoja neseną lėktuvų parką. „ Southwest“ parkui jau 14.1 metų, kai tuo tarpu „EasyJet“- 3.4 metų.

„EasyJet“ ir kitų pigių avialinijų strategijos

Nepaisant to, kad šios avialinijos turi bendrą verslo idėją, „EasyJet“ strategija nuo „Ryanair“ skiriasi daugeliu aspektų. „ EasyJet“ avialinijos skraidina į pagrindinius aptarnaujamų miestų oro uostus, kai tuo tarpu „Ryanair“ dažnai renkasi antrinius oro uostus, siekdama dar labiau sumažinti išlaidas. Pavyzdžiui, „EasyJet“ skrenda į Paryžiaus „Charles de Gaulle“ ir Paryžiaus „Orly“ oro uostus, t.y., pagrindinius Paryžiaus oro uostus, o „Ryanair“ skraidina į mažesnį „Beauvais-Tillé“ oro uostą, esantį 75 minutės kelio autobusu nuo Paryžiaus. „EasyJet“ taip pat dėmesį telkia į verslo keleivių pritraukimą, siūlydama patogias paslaugas, pvz., galimybę perkelti į ankstesnį skrydį be mokesčio.

Tagged with 

One thought on “EasyJet – pigių skrydžių avialinijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *