Egipto miestai

Visi prisimename Egiptą dėl jo didingos praeities – tai buvo viena iš pirmųjų civilizacijų, tad turėjo daug įtakos šiandieniniam menui. Tačiau kuom Egiptas domina turistą šiandien? Panagrinėkime kelis gražiausius Egipto miestus.

Gizos_piramidės

Kiekvienas Egipto miestas yra savaip išskirtinis

Vakarietiškiausias Egipto miestas

Šalies sostinė Kairas primena šiuolaikinį vakarietišką miestą – čia stiebiasi dangoraižiai, o ir infrastruktūra labai puikiai išvystyta. Tačiau kartais horizonte pasimato ir mečečių kupolai, bei minaretai, bažnyčių bokštai.

Bene dažniausiai aplankomas statinys Kaire – Gizos piramidės. Jos žavi, ne tik savo grožiu, tačiau ir priverčia suprasti, kad Egipto valdovai betkokia kaina siekė išsaugoti gilias tradicijas.

Labai įdomus yra miesto senamiestis – čia rasime per 400 paminklų – faraono laikų statinių, bažnyčių, musulmonų pastatų.

Kaikurie teigia, kad Muhamedo Ali mečetė yra gražiausias Kairo statinys. Iš tiesų tai gali būti tiesa, tačiau įsitikinkite patys aplankę ją.

Labiausiai į pietus nutolęs Egipto miestas Asuanas yra naujoviškas miestas, tačiau turistui visgi turėtų būti įdomus – jo projektuotojams puikiai pavyko sujungti senovės, bei naujovės bruožus.

Kiekvienas atvykęs į šį Egipto miestą pirmiausia domisi architektūros paminklais: Filų šventykla, Izidės šventykla.  Daugumai didelį įspūdį palieka Asuano užtvanka.

Verta aplankyti Abu-Simbel – Ramzio II šventyklą su 4 valdovų paminklais. Ji atrodo iš ties nuostabiai.
Būtina apsilankyti Geziret el-Nabatat . Kaikurie ją lygina su Edeno sodais. Čia, tarp raudonmedžių, muskatų, bugenvilijų, ir oleandrų lizdus suka paukščiai, karaliauja gamta.

Kiekvienas turėtų apsilankyti Egipto kurorte – Hurgadoje. Visų pirma jis yra itin garsus dėl vandens pramogų. Čia galima daryti praktiškai viską – buriuoti, iškylauti laivu, grožėtis povandeniniu pasauliu, pro povandeninį laivą.

Tačiau susitaikykite su mintimi, kad šis miestas yra naktinis. Tik tada pamatysite kaip profesionaliai gali būti atliekamas pilvo šokis, ar kaip atrodo įspūdingi arabų, ar nubiečių folkloro vaidinimai.

Būnant šiame Egipto mieste reikėtų aplankyti Giftuno salą, garsėjančia koraliniais rifais, bei smėlėtu paplūdimiu. Taipogi turėtų būti įdomu pamatyti Jūros muziejų, kuriame yra jūros biologinė stotis, bei akvariumas.

Tad štai kokie Egipto miestai turėtų būti verti jūsų dėmėsio. Aplankykite juos, ir kelionė po Egiptą jums tikrai paliks teigiamą įspūdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *