Estijos žemėlapis

Estija yra labai maža šalis Baltijos šalių regione. Beje, ši šalis yra tame pačiame regione kaip Lietuva, tad Estijos žemėlapis turėtų būti panašus į Lietuvos žemėlapį.

Estijos_zemelapis

Estijos žemėlapis yra labai mažas, tačiau jis turi dvi salas

Iš tiesų Estija yra labai maža šalis. Jos plotas siekia vos 45,226km2, o ir gyvent0jų čia labai nedaug – maždaug 1,3 milijono. Būtent todėl gyventojų tankumas čia tesiekia ~29 žmones kvadratiniame kilometre.

Dideliu kaimynių skaičiumi ši šalis nepasižymi. Estijos žemėlapis teturi sieną su Latviją, bei Rusija.

Administracinis susiskirstymas Estijoje yra kaip ir daugelyje šalių – visas Estijos žemėlapis suskirstytas į 15 apskričių, kurios yra suskirstytos į valdas. Štai kokios apskritys randamos Estijoje (kitoje grafoje administracinis centras):

Harjuma Talinas
Hyjuma Kerdla
Jegevama Jegeva
Jervama Paidė
Lenema Hapsalu
Pelvama Pelva
Pernuma Pernu
Raplama Rapla
Rytų Viruma Jehvis
Sarema Kuresarė
Tartuma Tartu
Vakarų Viruma Rakverė
Valgama Valga
Veruma Veru
Viljandima Viljandis

Estijos žemėlapis geografiniu požiūriu

Estijos žemėlapio paviršius yra paprastas – aukštų vietų čia nėra – aukščiausias šalies taškas siekia 318m. Antra vertus čia yra vienas didžiausių ežerų Europoje – Peipus, kurio plotas siekia 3800m2. Šis ežeras yra puikiai žinomas daugelio žmonių, ir būtent jis garsina Estiją.

Ilgiausia šalies upė, Emajogis, nėra labai įspūdinga – ji tęsiasi 218km, ir niekuo nepasižymi. Bet tuo pačiu reikėtų paminėti tai, kad Estija yra miškinga šalis, nes miškai užima apie 30% šalies ploto, kas šiandiena yra gan retas reiškinys.

Estijai būdingas vidutinių platumų iš jūrinio į žemyninį pereinantis klimatas. Deja, žiemos čia yra gan žvarbios, o vasaros vėsokos, tad saulutės mėgėjams Estijos žemėlapis nėra itin gera vieta, bet mėgstantiems turistinius žygius Estija pati puikiausia vieta.

Tad štai koks yra Estijos žemėlapis. Čia vėsokas klimatas, gražus reljefas, tad gamtos mylėtojams Estijoje tikrai patiks.

Taipogi Estija yra vienintelė Baltijos šalių valstybė, kuriai priklauso salos. Didžiausia iš jų – Sarema.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *