Europos ekonominė bendrija

Kai kurie žmonės, ypač besidomintys istorija, dažnai sutinka terminą Europos ekonominė bendrija, tačiau ne visi žino, kas iš tikrųjų yra ta Europos ekonominė bendrija.

europos ekonomine bendrija

Europos Ekonominė Bendrija iš tikrųjų yra ta pati Europos Sąjunga

Iš tiesų, atsakymas labai paprastas – tai yra Europos Sąjungos pirmtakas. Viskas prasidėjo nuo to, kad 1950 metais Prancūzai pasiūlė Vokiečiams sukurti bendrą organizaciją, kurios tikslas būtų be jokių sienų dalintis ar prekiauti anglių bei plieno ištekliais.

Iš viso šio vėliau išaugo dar 2 bendrijos, kurių tikslas buvo sutelkti jų narių ekonominius išteklius bei spręsti ekonominius klausimus.

Kalbant apie svarbiausius Europos ekonominės bendrijos pakitimus, galima paminėti 1967m. įvykdytą visų bendrijų susijungimą. Būtent tada atsirado tokios Europos institucijos kaip Europos komisija, Ministrų Taryba ar Europos Parlamentas.

Taip pat verta paminėti 1968m įvykdyta „Muitų sąjungą“, kurios dėka buvo panaikinti muitai įvairiems gaminiams tarp bendrijos šalių.

Vienas iš svarbesnių pakitimų įvyko 1979m, kai atsirado Europos piniginis vienetas, ekis. Taip pat tada tais metais prasidėjo pirmieji visuotiniais parlamento rinkimai.

Svarbiausias Europos ekonominės bendrijos pakitimas

Na, o 1993 įsigaliojo Mastrichto sutartis. Visų pirma, tai jos dėka Europos ekonominė bendrija buvo pervadinta į Europos bendriją, o kitas itin svarbus jos įvykdytas pakitimas, buvo Europos Sąjungos atsiradimas.

Tad trumpai tariant, Europos Ekonomine Bendriją galime laikyti tiesiog Europos Sąjungos pradininke, kurios pasiekimai ir patirtis buvo pritaikyti ar panaudoti kuriant šiandieninę Europos Sąjungą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *