Europos gamtinis žemėlapis

Didžioji dalis mūsų straipsnių buvo susijusi su Europos politiniu žemėlapiu. Su šiuo straipsniu norime ištaisyti savo klaidą, ir trumpai nupasakoti Jums, kaip atrodo Europos gamtinis žemėlapis.

Europos-gamitinis-zemelapis

Europos gamtinis žemėlapis yra netgi labai subalansuotas

Pasaulio žemėlapyje, Europą galima rasti praktiškai per patį viduriuką. Tai yra puiku, kadangi klimatas čia visapusiškai suderintas – šiltos vasaros leidžia sužaliuoti miškams, užaugti derliui, o žiemos – suteikia ir nuostabių pramogų.

Kalbant apie klimatą – pagrinde vyrauja vidutinis. Tad daugiausia Europoja vyrauja gana švelnios žiemos, šiltos vasaros. Tiesa, kylant žemėlapiu aukštyn arba žemyn, orai atitinkamai šala arba šyla.

Neatsiejama Europos gamtinio žemėlapio dalis yra kalnai. Nors jų ir nėra daug, jie užima 17% žemyno ploto, tačiau kiekvienas Europietis turėtų didžiuotis nuostabiomis Alpėmis, ar įspūdingaisiais Uralo kalnais.

Aišku kalbant apie kalnus būtina žinoti ir aukščiausią žemyno vietą. Tai – Elbruso kalnas Kaukazo kalnyne. Jo aukštis – 5642m.

Europs gamtinis žemėlapis turi šiek tiek salų

Europos gamtinis žemėlapis turi nemažai salų. Ypač daug jų galima sutikti Viduržemio jūroje, tačiau didžiausiųjų, Naujosios žemės ar Prano Juozapo žemės reikia ieškoti Arkties vandenyne

Jei jau užsiminėme apie vandenis, verta žinoti, kad Europos gamtiniame žemėlapyje didžioji dalis “geriausiųjų” yra randami pačioje Rytinėje dalyje, Rusijoje arba Ukrainoje. Čia savo šaknis pradeda tokios galiūnės kaip Volga, Dniepras, Dunojus. Taip pat stūkso ir tokie ežerai kaip Ladoga, Onega.

Apibendrinant galima pasakyti, kad Europos gamtinis žemėlapis neturi įspdūdingai didelių gamtinių dovanų, tačiau galbūt gamta šiame žemyne susitelkė ne į kiekybę, o į kokybę?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *