Europos kalnai

Kalnai – daugeliui širdį virpinantis dalykas, kuris gali atvesti į vieną ar kitą šalį. Kalnų mes turime ir Europoje, tad kokie yra tie Europos kalnai?

Europos kalnai

Europos kalnai nepasižymi aukščiu, tačiau grožiu jie gali didžiuotis

Visų pirma reikėtų paminėti, kad Europa nėra labai kalnuotas kraštas – čia jie užima 17% ploto. Kiek daugiau – čia lygumu. Tačiau grįžkime prie Europos kalnų.

Didžiausi Europos kalnai

Didžiausi Europos kalnai yra Alpės, jie užima milžinišką plotą ir tęsiasi Italijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Lichtenšteino, Vokietijos, Austrijos ir net Slovėnijos teritorijose. Taip pat juose ir viena aukščiausių Europos viršūnių – Monblanas. Jo aukštis siekia 4811 metrų.

Taip pat puikiai žinomi yra Karpatų kalnai. Tiesa, vertinga žinoti, kad vakariniai Karpatai yra skirstomi į 4 šakas:  Vakarų Beskidus, mažuosius Karpatus, Aukštuosius Tatrus, bei Baltuosius kalnus. Aukščiausia viršūnė šiuose kalnuose yra Gerlachovka, tiesa ji nėra tokia aukšta, kaip Monblanas, jos aukštis siekia 2663 metrus.

Kalbant apie Europos kalnus būtina paminėti Kaukazą. Ne tik todėl, kad jais yra vedama pietrytinė Europos riba, bet ir todėl, kad juose yra aukščiausia visos Europos viršūnė – Elbrusas. Šis kalnas su kaupu lenkia Alpių galiūną Monblaną – jo „ūgis“ siekia 5642 metrus.

Šios trys kalnų grandinės yra garsiausios Europoje. Tiesa puikiai žinomos yra ir Pirėnų, Apeninų bei Uralo kalnų grandinės.

Taip pat įdomu turėtų būti pamatyti ir Europoje esančius ugnikalnius – jų čia yra nemažai!

Tad štai tokie yra Europos kalnai. Jie tikrai nėra aukščiausi pasaulyje, tačiau dėl savo grožio tikrai gali pasivaržyti ir su „azijietiškais“ konkurentais!

http://www.youtube.com/watch?v=Wkpc9qbaD04&feature=related

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *