Europos monarchijos

Monarchija – pakankamai retai pasitaikanti valstybės valdymo forma, kuri išsiskiria tuo, kad visą valdžią valdžią turi vienas asmuo – karalius. Europos monarchijos taipogi turi šiuos bruožus, deja šiandieną monarchai nebeturi tos galios, ar nesistengia jos parodyti, tačiau vienaip ar kitaip, kur randasi Europos monarchijos?

Europos monarchijos

Europos monarchijos yra pakankamai retos

Viena geriausiai žinomų Europos monarchijų yra Jungtinė Karalystė. Šią šalį valdanti karalienė Elžbieta II-oji greitai švęs 60-tąsias valdymo metines,  tad ji pretenduoja tapti ilgiausiai valdanti Jungtinės Karalystės monarche. Kad tai padaryti, jai valdžioje reikia išlikti iki 2015-ųjų metų.

Kita puikiai žinoma Europos monarchija yra Nyderlandai. Šios šalies karalienė Beatričė, taip pat neturi ypatingos galios – viskas yra sprendžiama vyriausybės, o karalienė tik oficialiai priima įstatymus.

Belgijoje taip pat vyrauja konstitucinė monarchija. Tačiau šalia jos dar galima rasti ir parlamentinę demokratiją. Kaip ir daugelyje šalių, valdžia karaliui priklauso tik teoriškai – iš tikrųjų šalį valdo federalinės, regioninės, bendruomeninės vyriausybės.
Na ir paskutine, pakankamai gerai žinoma Europos  monarchija yra Danija. Konstitucinė monarchija čia įsigalėjo nuo 1849 metų, kada ji pakeitė prieštaringai vertinamą absoliutinę monarchiją. Valdymas čia yra panašus, kaip ir anksčiau išvardintose šalyse, tačiau panašu, kad tai nėra blogai – juk Danija, kaip ir prieš tai išvardintos šalys – tiesiog klesti.

Likusios Europos monarchijos yra itin mažos, ir net ne kiekvienam žinomos, tačiau mes vis vien jas išvardinsime:

  • Liuksemburgas
  • Monakas
  • Andora
  • Vatikanas

Kaip bebūtų keista, panašu, kad monarchija – yra geras valdymo formos pasirinkimas – juk visos čia išvardintos monarchijos kyla kaip ant mielių, o jų ekonomika – tvirtai laikosi net sunkiausiais laikotarpiais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *