Europos orai

Europos orai – pakankamai abstrakti sąvoka, kadangi skirtingose žemyno vietose, orai gali kardinaliai skirtis. Tačiau turbūt todėl Europos orai ir yra toks dominantis, dalykas, kurį ištyrinėjus galima sužinoti, kur ir kokiu metu laiku geriausia yra važiuoti.

europos-orai

Europos oras leidžia grožėtis išskirtine gamta

Turbūt puikiausias to pavyzdys gali būti šiaurės ir pietų Europa. Šiaurės Europoje galima sakyti amžinai šalta, ypač Norvegijoje, kurioje dėl nepalankių sąlygų itin daug žmonių net neturi išsilavinimo. Antra vertus, Lietuva kartais taip pat yra priskiriama Šiaurės Europai, tačiau mūsų krašte temperatūros yra kiek palankesnės.

Štai Pietų Europoje, kur yra įsikūrusios tokios šalys, kaip  Ispanija, ar Italija, tačiau jose nuolatos yra karšta, spigina saulė, o šaltis ar sniegas ten yra užmirštas reiškinys. Tiesa, galima išskirti Pietryčių Europą.

Europos orai čia kiek panašesni į rytinę dalį, kurioje orai pagrinde yra kiek šaltesni, nei Lietuvoje.

Na, vidurio Europoje orai taip pat nesmarkiai skiriasi nuo Lietuviškųjų. Tiesa, čia yra kiek šilčiau, nes klimatas yra arčiau pietų.

Vakarų Europa nepasižymi didele šiluma. Visų pirma todėl, kad ten vyrauja jūrinis klimatas, kuris atneša lietingus orus. Tačiau šioje vietoje Europos orai yra gan dosnūs tuo, kad čia šalta būna gana retai.

Tad štai  tokie yra Europos orai. Atrodo, kad visur jie panašūs, tačiau iš tikrųjų, temperatūrų skirtumas tarp šiaurės ir pietų Europos yra akivaizdus.

http://www.youtube.com/watch?v=L6qo2IQhiqY

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *