Europos religijos

Europą jungia daug šalių, o daugelyje šalių galima sutikti nemažai skirtingų kultūrų, todėl Europos religijos pasižymi nemaža įvairove.

Europos-religijos

Religijų pasiskirstymas Europoje

Praktiškai visoje Europoje vyrauja krikščionybe, ir tik skiriasi jos šakos.
Kaip ir visame pasaulyje, Europoje vyrauja katalikų tikėjimas. Labiausiai Europoje šį tikėjimą išpažįsta Ispanija, Lenkija, Airija bei Lietuva. Katalikų tikėjimas pasižymi tuo, kad vyriausias vadovas yra popiežius, o kiekvienas katalikas – privalo laikytis 10 Dievo įsakymų.

Kiek vėliau Vokietijoje gimė protestantizmas. Ši krikščionybės šaka pasižymi paprastumu, žmogaus troškimų išlaisvinimu, pagrindinė protestantizmo idėja buvo sukurti tikintiesiems daugiau laisvės, galimybių. Šios Europos religijos išpažinėjai dažniausiai yra sutinkami jos gimtinėje – Vokietijoje, tačiau taip pat nemažai jų yra ir Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje.

Be šių dviejų krikščionybės šakų, Europoje religijos pasižymi ir kalvinistais, liuteronais, anglikonais ir t.t.

Europos religijos – ne tik krikščioniškos

Tačiau į Europą sparčiai veržiasi ir  kito tikėjimo išpažinėjai, musulmonai. Jų skaičius pasaulyje sparčiai didėja, kadangi  pats tikėjimas, kai kūdikis yra pati didžiausia dovana.

Šiandieną daug musulmonų galima sutikti tokiose Europos šalyse, kaip Bosnija, Albanija, Rusija, Turkija. Nedidelės jų grupės gali būti sutiktos net Lietuvoje!

Vienaip ar kitaip, tokia didelė tikėjimų įvairovė  ne tik, kad nesuteikia nieko blogo, bet ir atvirkščiai – atneša naudą. Visų pirma todėl, kad visų religijų išpažinėjų šventovės yra skirtingos, todėl Europos religijos pasitarnauja ir architektūriniais bei turistiniais aspektais!

http://www.youtube.com/watch?v=Ra2t3S8jp8w

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *