Jūs esate čia: Pradžia // Kelionės dokumentai // Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelė

02 05 2012 | 1 komentaras


Daugeliui žmonių, besiruošiančių keliauti į užsienį, tenka gauti Europos sveikatos draudimo kortelę, tačiau ne visi supranta, kas konkrečiai tai yra.

Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelė yra itin pravartus dokumentas

Iš tiesų, Europos sveikatos draudimo kortelė yra itin svarbus dokumentas, leisiantis sutaupyti daug laiko, ir “nusiplauti” nuo nemalonumų, jei būtant užsienyje Jums kas nors atsitiktų.

Trumpai tariant, Europos sveikatos draudimo kortelė parodo, kad asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu – medicininės paslaugos ES šalyse bus apmokėtos Lietuvos respublikos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Tiesa, ši kortelė nėra būtina, tačiau turėti ją tikrai verta, ir gauti ją nieko nekainuoja. Užtat atsitikus nelaimei, būtinosios medicinės paslaugos Jums kainos tiek pat, kiek ir šalies, kurioje lankotės gyventojams, tad medicininių paslaugų kainos gali smarkiai sumažėti.

Iš tiesų, gana keista, kodėl šią kortelę turi tiek mažai lietuvių – tik ~200 tūkstančių. Štai kitose Europos šalyse ji yra žymiai populiaresnė – Lichtenšteine, Italijoje, Šveicarijoje šią kortelę turi net 97% gyventojų.

Tad štai kas yra ta Europos sveikatos draudimo kortelė. Įsigykite ją, tai yra gana pravartus dokumentas, o papildomų išlaidų naštos jis nepridės.
Žymės:

1 atsakmas to " Europos sveikatos draudimo kortelė "

  1. Aurelija parašė:

    Straipsnyje nepaminėta, kad atsitikus nelaimei su Europos sveikatos draudimo kortele nemokamai suteikiama tik būtinoji medicininė pagalba. Už papildomas sveikatos priežiūros paslaugas gai tekti mokėti nemažas sumas. Taip pat, jei naudositės privačiomis sveikatos priežiūros paslaugomis, turėsite užsimokėti patys. Neatlyginamos ir išlaidos, patirtos dėl bagažo praradimo/sugadinimo ar pan. Todėl, net turint Europos sveikatos draudimo kortelę, geriau papildomai įsigyti medicininių išlaidų kelionėje į užsienį draudimą.

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.