Europos valstybių sostinės

Europos valstybių sostinės dažnai turi panašių bruožų, nors ir yra toli viena nuo kitos. Visgi nieko keista, juk įvairiems laikotarpiams būdingi pastatai atklysdavo į visus miestus – anksčiau ar dažniau.

Europos valstybių sostinės pasižymi panašia architektūra

Visgi kartais tų artimų bruožų reikia paieškoti. Taip yra todėl, kad per įvairius karus daugelio Europos valstybių sostinės būdavo sugriaunamos ar suniokojamos, todėl nevisų jų architektūrinis paveldas yra išlikęs, ar autentiškas.
Visgi, smalsuoliams turbūt įdomu, kokios gi yra gražiausios Europos valstybių sostinės.

Turbūt Europos valstybių sostinių sąrašas turėtų prasidėti nuo Briuselio, esančio Belgijoje. Susidarius itin palankioms sąlygoms, šis miestas tapo vienu iš svarbiausių visos Europos miestų. Natūralu, kad prieš keletą šimtų metų, kai jūra buvo pagrindinis susisiekimo būdas, tokie svarbūs miestai tiesiog klestėjo. Ir dabar Briuselio aikštės ir pagrindinės gatvės mums primena apie šio miesto didybę.

Taip pat reikėtų paminėti ir Paryžių. Šis miestas galbūt nėra toks prabangus, kaip Briuselis, tačiau jis turi savo charakterį, kuriuo ir traukia visus prašalaičius. Paryžius taipogi visus traukia savo simboliu – Eifelio bokštu, kuris jau daugelį metų puikuojasi daugelyje suvenyrų.

Na ir paskutinė sostinė galėtų būti Viena. Ne dėl ko kito, kaip dėl savo praeities, kurią išgarsino garsieji vienos klasikai – Bethovas, Mocartas ir t.t. Jie atnešė garbę, kuri čia dar neišblėso.

Tad štai tokios yra garsiausios Europos valstybių sostinės – išskirtinės, tačiau panašios, ir visgi tuo pačiu neįtikėtinai skirtingos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *