Europos žemėlapis

Europa – nedidelis žemynas, turintis gana daug savitų bruožų. Europos žemėlapis puikus yra tuom, kad čia yra labai daug žalumos bei žmogaus rankų nepaliestų plotų.

europos-zemelelapis

Europos žemėlapis šiandien gali didžiuotis savo 50-čia valstybių

Europos žemėlapio dydis – 10 180 000 kvadratinių kilometrų. Kaip žemynui toks plotas nėra didelis, sąraše jis – 3 nuo galo.

Europos politinis žemėlapis per amžius keitėsi gana smarkiai – tai įtakojo gana dažnos revoliucijos, intensyvūs karai. Jis keičiasi netgi šiandieną.

Europoje yra priskaičiuojama ~50 valstybių. Deja, šis skaičius nėra tikslus, kadangi kai kurios valstybės Europai priklauso tik iš dalies.

Europos žemėlapis nėra kalnuotas

Kalbant apie gamtinius aspektus, galima paminėti, kad Europos žemėlapis nėra kalnuotos – čia dominuoja lygumos. Kalnai čia tesudaro ~17% ploto

Europos žemėlapį supa Arkties, Atlanto vandenynai, Juodoji, Kaspijos ir Viduržemio jūros.
Europos žemėlapio vis dar yra ginčytinos. Tiesa, nesutarimų kelia tik Europos žemėlapio riba su Azija. Tiesa, oficialiai priimta, kad Europą nuo Azijos skiria Viduržemio jūra.

Europoje yra palyginti nemažai salų. Bendras jų plotas sudaro beveik 1/10-tąją visos Europos ploto. Didžiausios iš jų: Naujoji žemė, Prano Juozapo žemė.

Kadangi šis žemynas yra praktiškai žemės centre, klimatas jame yra pakankamai įvairus. Vakaruose jūrinis – rytuose žemyninis, tad pačiame centre – vidutinis.

Tad iš viso šito galime spręsti, kad Europos žemėlapis yra subalansuotas. T.y. Kažkas “per viduriuką” tarp šiltųjų Amerikų bei Azijos bei šaltosios Antarktidos ir Afrikos.

http://youtu.be/QC1l6XaGI3I

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *