Europos žemynas

Europos žemynas yra vienas iš mažiausių žemės žemynų, už kurį mažesnė tėra Australija. Visgi Europos žemyno gyventojai yra labai išsivystę.

Europos žemynas

Europos žemynas nėra didelis

Šis žemynas dažnai sukelia dideles diskusijas geografų gretose, kadangi jo ribos nėra apibrėžtos. Taip yra todėl, kad Europa ir Azija sudaro Eurazijos žemyną, o ribos tarp šių kontinentų yra net dvi – viena baigiasi Juodąja jūra, kita Bosforo sąsiauriu.

Demografine situacija Europos žemyne

Europos žemyne gyvena apie 727 milijonai žmonių. Kadangi Europos plotas yra palyginti mažas (jis siekia 10mln kvadratinių kilometrų), šio kontinento tankumas siekia 70 žmonių/km2.

Europoje įsikūrė apie 50 valstybių. Šis skaičius taip pat nėra visiškai tikslus, kadangi kai kurios šalys turi tik dalį žemių Europoje.

Pakankamai įdomu yra tai, kad mūsų šalyje, Lietuvoje, yra geografinis Europos žemyno centras. Jį galima rasti netoli Bernotų piliakalnio, už 25km nuo Vilniaus.

Europos žemyno kalnai

Šio žemyno  aukščiausią vietą galima rasti  5642m aukštyje, ant Elbruso kalno, Kaukazo kalnyne. Visgi žemynas nėra kalnuotas, jie užima apie 17% žemyno teritorijos.

Klimatas čia vidutinis žiemą čia sutiksite beveik visur, išskyrus Pietų Europoje, kur saulė kepina praktiškai visus metus.

Europos žemyno pietryčiuose galima rasti pusdykumių, dykumų,  kai kuriose vietose ledynų bei tankių, subtropinių, Viduržemio jūros miškų.

Tad Europos žemynas yra savotiška vieta. Turbūt labiausiai jis išsiskiria savo gamta – kalnai, miškai, ir pievos čia yra išskirtiniai, jų nesumaišysi su jokia kita vieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *