Finnair – didžiausia Suomijos aviakompanija

,,Finnair” avialinijos – didžiausia aviakompanija Suomijoje, pagrindinę būstinę įkūrusi Helsinkio Vantaa oro uoste. Finnair kontroliuoja tiek vidaus tiek tarptautinių kelionių  rinką visoje Suomijoje.

,

Finnair

Finnair

,Finnair” avakompaniją 1923 metais įkūrė konsulas Bruno Lucander ir pavadino Aero. Pirmasis skrydis 1924 metais kovo 20 įvyko iš Suomijos Helsinkio oro uosto į Estijos Talino oro uostą..

2003 metais ,,Finnair” įsigijo nuosavybės teises į Švedijos pigių skrydžių bendrovę FlyNordic, kuri daugiausia skrydžių rengia Skandinavijos regione. 2007 metais visas nuosavybės teises ,,Finnair” pardavė ,,Norwegian Air Shuttle” aviakompanijai. Pagal vieną iš sandorio sąlygų didžiausia Suomijos aviakompanija įsigijo 4,8% norvegų aviakompanijos akcijų ir tapo trečia iš didžiausių akcininkių.

Didžiausios Suomijos  aviakompanijos kontrolinį akcijų paketą (57,07%) valdo Suomijos vyriausybė, taip pat ,,Finnair” akcijos įtrauktos į Helsinkio vertybinių popierių biržą.

,,Finnair” avialinijų orlaivių parką sudaro 66 lėktuvai. Daugiausia Airbus orlaiviai.

Didžiausia Suomijos aviakompanija savo skrydžius organizuoja į Europą, Šiaurės Ameriką bei Aziją.,,Finnair “avialinijos organizuoja skrydžius į daugiau nei keturiasdešimt Europos miestų.

Su ,,Finnair” galite mėgautis romantiškomis atostogomis Paryžiuje ar Venecijoje, grožėtis viduramžių architektūra Krokuvoje ar Prahoje, įsijungti į didžiųjų Europos miestų Londono bei Barselonos bruzdesį.

Didžiausia Suomijos aviakompanija organizuoja skrydžius į ir iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *