Florida

Florida

Florida

 

Iš karštosios Pietų Amerikos, grįžtame į Šiaurės Ameriką, šįkart į jos 27-ąją valstiją Floridą.

Florida įsikūrusi pietrytinėje JAV dalyje, jos vakarinėje pusėje patektume į Meksikos įlanką, o rytinėje – prie Atlanto vandenyno. Šioje valstijoje, kurios sostine laikomas Talahasis, gyvena apie 19 milijonų žmonių.

Atkeliavus iš šiltosios Brazilijos, Floridoje jus taip pat pasitiks karšti, dažnai drėgni ir tropiniai, kaip žinia, gana audringi orai (neretai pasitaikantys uraganai). Pasižvalgykime po šią palmių ir žydro vandens JAV zoną.

 

 

Floridos gimimas

 

Šios valstijos teritorijos egzistavimas žinomas nuo senųjų laikų, kuomet čia, kaip ir didžiojoje JAV dalyje, gyveno indėnai. Viskas pasikeitė, į Floridą koją įkėlus europiečiams, ispanams, kurie 1512 metais čia išsilaipinę, paskelbė vietovę kaip Ispanijos dalį ir nuosavybę. Tuo metu Florida buvo pavadinta „Žydinčia žeme“.

Jau valdant ispanams, Floridos valstija garsėjo savo paplūdimiais, kas žingsnis po žingsnio skatino turizmo plėtrą.

Floridos teritorija buvo Amerikai ne atiduota, o parduota ispanų 1819 metais, o 1845 metais Florida oficialiai tapo viena iš JAV valstijų.

 

Florida

Florida

Florida – sultingų vaisių ir saulės valstija

 

Šiuo metu Florida visoje JAV ir pasaulyje garsėja kaip poilsio vieta, kurių viena žymiausių – Majamis, laikomas ir kultūriniu valstijos centru. Taigi šioje valstijoje klesti turizmas, kuris suteikia didelius finansinius išteklius. Be turizmo, Florida verčiasi vaisių auginimų ir eksportavimu (apelsinas jau tapęs valstijos simboliu), žvejyba, galvijų auginimu. Ši JAV valstija taip pat laikoma geriausiu aeronautikos tyrimų centru, kuri įsikūręs Kenedžio kosminis centras

 

Didžiausi ir garsiausi Floridos valstijos miestai: Džeksonvilis, Majamis, Tampa, Orlandas, Hialea.

 

Majamis

Majamis

Jei lankotės Floridoje, apžiūrėkite šias valstijos vietas:

  • Šv. Augustino miestas, seniausias visoje JAV, įkurtas 1565 ispanų;
  • Everglades nacionalinis parkas pietų Floridoje. Čia gausu pelkių, kuriomis galima plaukioti specialiomis valtimis;
  • Majamis – miestas įžymybė, kuriame traukia įstabūs paplūdimiai bei naktinis gyvenimas. Ypatingai lankomas jaunimo bei garsių žmonių;
  • Walt Disney pramogų parkas;
  • Kenedžio kosminis centras.

 

Kaip matyti, Florida – pagrindinė amerikiečių poilsio ir linksmybių vieta, kurioje pamirštami rūpesčiai ir kasdienis gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *