Flylal – nebeegzistuojanti Lietuvos aviakompanija

AB ,,FlyLAL” – Lietuvos avialinijų bendrovė egzistavusi nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iki 2009 metų. Taip pat žinoma pavadinimais LAL, Lithuanian Airlines, Lietuvos avialinijos.

flyLAL

flyLAL

,,FlyLAL” savo pagrindinę bazę buvo įkūrusi tarptautiniame Vilniaus oro uoste, antrinio oro uosto vaidmenį atliko Palangos oro uostas. ,,FlyLAL” aviakompanija užsiėmė keleivių, krovinių bei pašto gabenimo paslaugomis reguliariaisiais bei užsakomaisiais skrydžiais.

Pirmieji lėktuvai su lietuviškais logotipais pakilo 1919 metų kovo pirmąją. Tačiau oro transporto paslaugos pradėtos teikti 1993 metais, kuomet pradėtos skraidinti pašto siuntos. Lietuvos oro linijos įkurtos 1938 metais rugsėjo 20 dieną Kaune. Pirmieji skrydžiai buvo vykdomi iš Kauno į Palangą bei Rygą.

1940-1990 Lietuvoje skrydžius vykdė SSRS avialinijų ,,Aeroflot’’aviakompanija.

1991 metų rugsėjo 20 dieną ,,Aeroflot” padalinio pagrindu įkurtos Lietuvos avialinijos. Pirmieji reguliarūs skrydžiai buvo vykdomi į Varšuvą, Kopenhagą, Maskvą, Berlyną, Sankt Peterburgą, Frankfurtą. ,,Lietuvos avialinijos” buvo pirmoji aviakompanija Rytų Europoje pradėjusi eksploatuoti vakarietišką lėktuvą Boeing 737.

1993 metais Lietuvos avialinijos prisijungė prie IATA. Tuomet aviakompanija įgavo teisę pardavinėti pasaulinių aviakompanijų skrydžių bilietus. Lietuvos avialinijų tvarkaraštis buvo publikuojamas pasaulio kompiuterinės informacijos tinkluose.

2009 metais aviakompanijai ,,FlyLAL” buvo iškelta bamkroto byla ir nuo tų pačių metų sausio 17 dienos aviakompanija nebevykdo savo skrydžių. Savo gyvavimo laikais ,,FlyLAL” skraidino į 28 miestus.

Nuo 2009 metų aviakompanija nebeegzistuoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *