Frankfurto oro uostas

Frankfurto oro uostas yra įsikūręs 12 kilometrų į pietvakarius nuo Frankfurto miesto centro, Vokietijoje. Aptarnauja daugiausiai keleivių Vokietijoje, taip pat tai trečias pagal užimtumą oro uostas Europoje ir devintas pasaulyje.

Frankfurto oro uostas

Frankfurto oro uostas

Frankfurto oro uostas atidarytas 1936 metais ir buvo antras pagal dydį oro uostas Vokietijoje. Planai apie oro uostą egzistavo dar prieš 1930 metus, bet buvo sugriauti Didžiosios depresijos. 1933 metais naciai atgaivino planus ir buvo pradėtos statybos. Pradžioje oro uostas buvo pagrindinė bazė dirižabliams LZ 127 Graf Zeppelin ir LZ 129 Hindenburgo, bet skrydžiai buvo nutraukti  1937 metais po Hindenburgo katastrofos. 97 žmones skraidinęs dirižablis užsidegė, žuvo 35 žmonės. Ši katastrofa sugriovė žmonių pasitikėjimą skraidančiais milžinais ir taip atėjo dirižablių eros pabaiga.
Per Antrąjį pasaulinį karą Frankfurto oro uostas buvo naudotas kariniams tikslams, netoli oro uosto buvo įkurta koncentracijos stovykla, todėl moterys būdavo verčiamos dirbti  oro uoste.

Oro uoste yra du terminalai. Pirmasis terminalas atidarytas 1972 metais, antrasis 1994 metais.

Frakfurto oro uostas pritaikytas įvairių poreikių klientams. Oro uoste įsikūrę parduotuvės, kavinės, barai, yra maldos kambariai ir koplyčia, vaistinės. Teikiamos medicininės paslaugos. Yra įvairių aptarnaujančių įstaigų pradedant šunų viešbučiu baigiant pašto ar muitinės paslaugomis.

Franfurto oro uoste yra trys pakilimo takai. Šiaurės kilimo takas 4 kilometrų ilgio, 60 metrų pločio.

Pietų kilimo ir tūpimo takas, bei vakarų pakilimo takas. Planuojama įrengti 2800 metrų ilgio pakilimo taką šiaurės vakaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *