Gerbkime Ramadaną

Keliaujantiems į Egiptą, Turkiją bei Maroką turime perspėjimą – iki rupjūčio 19 dienos šiuose miestuose vyksta šventasis musulmonų mėnuo Ramadanas.

Gerbkime Ramadaną

Gerbkime Ramadaną

Iki rugpjūčio 19 dienos minėtosiose šalyse minimas Ramadano mėnuo. Nors tai gana populiarios ir dažnai lankomos šalys, pramogos ir poilsis šiomis dienomis čia įgyja visai kitokį įvaizdį. Dėl Ramadano vietiniai gyventojai bei valdžia skatina atitinkamai pasirinkti laiko praleidimo būdą bei prisitaikyti prie reikalavimų, tokių kaip alkoholinių gėrimų draudimas. Šią savaitė Egipte alkoholiu prekiauti draudžiama. Turistai, norintys vartoti svaigiuosius gėrimus, privalo tai daryti atitinkamose vietose, pavyzdžiui, viešbučiuose, kurių baruose, nepaisant draudimo, alkoholis yra parduodamas.

Ramadano metu nuo saulėtekuo iki jos laidos musulmonai negeria, nevalgo ir susilaiko nuo rūkymo bei sekso. Tad jeigu esate turistas ir lankotės kuriame nors iš paminėtų šalių, nerūkykite viešose vietose, o taip pat skirkite papildomą dėmesį savo aprangai: pasistenkite neatrodyti iššaukiančiai. Rekomenduojame gerbti vietinius gyventojus bei jų tradicijas ir vengti valgymo dieną jų akivaizdoje.

Verta paminėti ir tai, kad dauguma įmonių šiomis dienomis yra apribojusios savo veiklą, todėl patartina iš anksto užsisakyti kambarius ar užsirezervuoti transporto bilietus. Internete skelbiamos darbo valandos dažnai neatitinka tikrųjų, tad rekomenduojame prieš vykstant atsiimti užsakymų ar pan.  pasiskambinti ir pasiteirauti dėl vizito laiko.

Ramadano dienomis nedirba ir daugybė restoranų bei kavinių, tad užkanda turėtumėte pasirūpinti patys. Naktis – tai laikas, kai Ramadano mėnesį miestai atgyja, todėl būtent šiuo paros metu prasideda visas šventimas. Tad jeigu lankotės Egipte,  Turkijoje ar Maroke, neskubėkite gyventi dieną: daugiausiai pramogų čia laukia naktimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *