Geteborgas

Geteborgas antrasis pagal dydį Švedijos miestas, po sostinės Stokholmo ir penktas pagal dydį šiaurės šalyse.

Geteburgo miestą 1621 metais įkūrė karalius Gustavas Adolfas.

Geteborgas

Geteborgas

Geteborgo mieste daugybė parkų ir gamtos rezervuarų, kurių dydis svyruoja nuo kelių dešimtčių iki kelių šimtų hektarų.

Hisingsparken tai didžiausias Geteborgo mieste esantis parkas.

Slottsskogen parke įrengtas nemokamas zoologijos sodas, kuriame galima pamatyti ruonius, pingvinus, arklius, briedžius, ožkas bei daugybę paukščių.

Geteborgo botanikos sodas apima 175 hektarų plotą. Atidarytas 1923 metais dabar savo kolekcijoje turi maždaug 16000 rūšių augalų ir medžių. Šiltnamiuose yra apie 4500, įskaitant apie 1600 orchidėjų rūšių. Tai vienas iš pirmaujančių botanikos sodų Europoje. Parkas atidarytas ištisus metus nuo 9 valandos ryto iki saulėlydžio. Šiltnamiuose galima apsilankyti nuo 10:00 iki 17:00 valandos gegužės-rugpjūčio mėnesiais, nuo 10:00 iki 16:00 valandos rugsėjo-balandžio mėnesiais. Įėjimas į šiltnamius kainuoja 2 eurus, norintys apsilankyti parke gali mokėti savanorišką dviejų eurų mokestį, tačiau jis nėra privalomas.

Didžiausia atrakcija mieste Liseberg atrakcionų parkas. Atidarytas 1923 metais parkas viena iš lankomiausių vietų vietų visoje Skandinavijoje, apsilanko maždaug 3 milijonai lankytojų per metus. 35 atrakcionai suteiks emocijų ir vaikams, ir suaugusiems.

Mieste siūloma aplankyti keletą teatrų, tame tarpe Geteborgo miesto teatrą, jaunimo teatrą, Pasaulio kultūros teatrą.

Geteborgo mieste rengiamas kino festivalis taip pat rugsėjo mėnesį rengiama knygų mugė neturi precedento visoje Skandinavijoje.

Maždaug 20000 burlaivių ir jachtų išsibarstę po visą Geteborgo miestą. Buriavimas labai populiari sporto šaka šiame regione.

Jeigu vyksite į Geteborgą būtinai paragaukite egzotinių žuvų patiekalų, žuvų tikrai čia netrūksta, ne veltui Geterborgas įsikūręs netoli jūros.

Pigių skrydžių aviakompanija Ryanair organizuoja skrydžius iš Kaunas-Geteborgas-Kaunas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *