Gironos oro uostas

Gironos oro uostas, oficialiai Gironos Kosta Brava oro uostas, taip pat žinomas kaip Barselonos Gironos oro uostas įsikūręs už 13 kilometrų į pietvakarius nuo Gironos miesto, Ispanijoje.

Gironos oro uostas

Gironos oro uostas

Oro uostas buvo pastatytas 1965 metais, tačiau nebuvo labai didelio keleivių susidomėjimo. 1993 metais Gironos oro uostas aptarnavo tik 275000 keleivių.

2000 metais Airijos pigių skrydžių bendrovė ,,Ryanair nuspredė įrengti savo bazę Gironos oro uoste, taip įspūdingai padidindama keleivių srautą beveik per pus.

Nors oro uostas yra už 92 kilometrų į šaiurę nuo Barselonos miesto, tačiau tai puiki alternatyva keleiviams norintiems apsilankyti Barselonoje ir sutaupyti. Keleiviai į Barseloną gali nuvykti autobusais, taxi arba traukiniais iš Gironos traukinių stoties. Gironos oro uoste įrengta daug automobilių nuomos kompanijų, siūlančių savo paslaugas keleiviams. Tik per 60 minučių galima pasiekti Barselonos miesto centrą pasinaudojus autostradomis. Gironos oro uostas taip pat puiki alternatyva norintiems apsilankyti Prancūzijoje, nes oro uostas yra už maždaug 40 minučių kelio nuo Prancūzijos sienos.

Gironos oro uoste yra devynios aptarnaujančios aviakompanijos.

,,Ryanair” kompanija Gironos Kosta Brava oro uoste turi trečią pagal dydį savo bazę Europoje ir  skraidina daugiau nei 62 maršrutais.

2010 metais oro uostas aptarnavo 4863758 keleivius, 8% mažiau nei 2009 metais, 43290 orlaivių skrydžių, 10,1% mažiau nei 2009 metais.

Gironos oro uoste yra vienas 2400 metrų ilgio asfaltuotas pakilimo nusileidimo takas.

Gironos oro uoste yra keletas parduotuvių ir restoranų. Terminalo pastate įsikūrę trys parduotuvės ir du užkandžių barai.

One thought on “Gironos oro uostas

  1. Atskrendu i aerouosa velai vakare.Ar aerouostas nakciai rakinamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *