Glazgo oro uostas

Glazgo-oro-uostas

Glazgo oro uostas

Glazgo oro uostas (http://www.glasgowairport.com/) išsidėstęs Škotijoje, didžiausiame šalies Glazgo (Glasgow) mieste. Glazgo oro uostas (seniau vadintas Glasgow Abbotsinch Airport) yra tarptautinis oro uostas, šalia Paisley ir Renfrew miestelių, 8 km nutolęs nuo Glazgo miesto centro.

Pats Glazgo miestas yra Škotijos vakarinėje dalyje, prie Klaido upės. Taip pat, netoli šio miesto yra dar vienas Prestviko oro uostas.

Glazgo oro uostas: istorija

Šiuo metu didelio ir žymus Glazgo oro uosto (ketvirtas pagal dydį visoje Junginėje Karalystėje)

istorija prasidėjo dar 1932 metais, tačiau kaip ir daugelis to laiko uostų buvo naudojama karinėms oro pajėgoms. Oficialiai oro uosto atidarymas datuojamas 1966 metų birželio 27 dieną Karalienės Elizabetos II. 1975 metais Glazgo oro uosto valdymą į savo rankas perėmė BAA (British Airports Authority), tad iš pradžių skrydžių veikla buvo ribojama Anglijos ir Europos teritorijoje. 1980 metais, kai BAA buvo privatizuota, Glazgo oro uostas pradėjo plėsti savo veiklą ir organizuoti keliones bei bendradarbiavimą su viso pasaulio šalių avialinijomis, netik ribojantis Europa.

Glazgo oro uostas: dabartis

Šiuo metu Glazgo oro uostas bendradarbiauju su šiomis avialinijomis:

Aer Arann; Air Europa; Air Malta; Air Southwest; Air Transat; BH Air; BMI; Bmibaby; British Airways; Continental Airlines; EasyJet; Emirates; Flybe; Freebird Airlines; Iberworld; Icelandair; KLM; Nouvelair; Monarch; Onur Air; Spanair; SunExpress; Thomas Cook Airlines; Thomson Airways; US Airways; Virgin Atlantic Airways.

Glazgo oro uostas – aštuntas pagal užimtumą ir skrydžių vykdomą plėtrą visoje Jungtinėje Karalystėje bei antras po pagrindinio Škotijos  – Edinburgo oro uosto. 2010 metais oro uostas aptarnavo 6,548,865 keleivius.

Glazgo oro uostas pritaikytas visapusiškam keleivių aptarnavimui. Nuvažiavimas į miesto centrą – paprastas, tereikia susirasti Glagow shuttle autobusą 500, kuris jungia uostą su Glazgo miesto centru (veikia visą parą). Taip pat, gausu kitų autobusų, vežančių į kitas vietas.

Glazgo oro uostas – vienas moderniausių bei žymiausių Europos uostų, aptarnaujančių keleivius tarptautiniu mastu .

One thought on “Glazgo oro uostas

  1. Patarkite prasau kaip susirasti reikiamus vartus ir nepasilikti nuo lektuvo. Nemokant anglu kalbos ir pirma kart skrendant is Glazgo? Laukiu patarimu.aciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *