Graikijos akropolis

Graikijos akropolis – turbūt vienas iš vertingiausių senovinių Graikijos palikimų, tačiau be šio fakto, ne visi žino daugiau informacijos apie Graikijos akropolius. Tad įsigilinkime į juos plačiau.

Graikija-akropolis

Graikijos akropolis geriausiai išsilaikęs tokio tipo statinys

Graikijos Akropolis – nevienintelis

Iš tiesų, daugelis galvoja, kad Graikijoje tėra garsusis Atėnų akropolis. Iš tiesų čia Jų yra visi nemažai, tiesiog šis yra geriausiai išsilaikęs, ir apskritai yra gražiausias.

Kalbant apie Akropolio reikšmę, tai jis byloja apie Aukštutinį miestą, kuriame buvo pagrindinė polio infrastruktūra, o šalia kurdavosi likusi miesto dalis, kurioje ir gyveno paprasti žmonės.

Tačiau pakalbėkime apie garsiausiąjį, Graikijos akropolį. Atėnų akropolis ne bereikalo yra vadinamas aukštutiniu miestu. Jis yra įsikūręs ant 159 metrų aukščio kalno, kurio paviršiaus plotas siekia 3 kvadratinius kilometrus.

Šiandienis Atėnų akropolis yra puikiai išsilaikęs – jis turi praėjimą, Propilėją, visai nedidelę Atėnės šventyklą, taip pat bronzinę Atėnės skultpūrą. Pačiame centre stūkso didingasis Parteonas. Taip pat čia yra Dionizo šventyklos likučiai.

Jei atvykę į Atėnų akropolį norite pamatyti geriausius eksponatus, verta apsilankyti visai šalia esančiame Akropolio muziejuje, kuriame ir yra saugomi patys vertingiausi eksponatai.

Tad štai toks yra garsiausias Graikijos ir kartu viso pasaulio akropolis. Puikiai išsilaikęs ir kartu didingas jis puikiai atspindi senovinę Graikijos dvasią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *