Jūs esate čia: Pradžia // Naudinga žinoti // Graikijos vėliava

Graikijos vėliava

02 16 2012 | Komentuoti


Graikijos vėliava per daug neišsiskiria iš kitų šalių vėliavų, tačiau nepaisant to, pati Graikijos vėliavos kilmė yra gana įdomi. Tad išnagrinėkime ją.

Graikijos-veliava

Graikijos vėliavos sandara labai paprasta

Kaip jau minėjome, Graikijos vėliava smarkiai smarkiai nuo kitų šalių vėliavų nesiskiria, tačiau vis tik yra sudaryta iš kelių elementų. Visų pirma, tai 9 horizontalios juostos, iš kurių 5 yra mėlynos, o 4 – baltos. Taip pat dešiniajame viršutiniame krašte yra pavaizduotas kryžius, kuris taip pat turi savo reikšmę. Tai yra rytų ortodoksų simbolis, kuri ir yra Graikijos simbolis.

Tiesa, Graikijos vėliava ne visada buvo tokia, kokią ją matome šiandien. Apie 1770 ją sudarė tik mėlynas kryžius. Vėliau vėliava labai smarkiai keitėsi, tačiau kryžius visuomet išliko kaip pagrindinis Graikijos vėliavos elementas. Tarp kitko, itin dažnai Graikijos vėliavoje buvo vaizduojama karūna.

Graikijos vėliava, anksčiau buvo naudojama kaip jūrų vėliava

Vienas faktas apie Graikijos vėliavą, kurį verta žinoti yra tas, kad anksčiau tai buvo Graikijos Jūrų vėliava, ir 1978 metais ji buvo pradėta naudoti kaip šalies nacionalinė vėliava.

Tad tokia yra ta mėlynoji, „jūrinė“ Graikijos vėliava. Visai įdomus sutapimas, kad Graikijos vėliavoje dominuoja mėlyna, jūros spalva, Juk Graikijoje pasiekiama Viduržemio jūra yra viena geriausių poilsiui!

http://youtu.be/89lHfpLb7bE
Žymės: ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.