Gruzijos miestai

Gruzija – šalis savita kultūra, giliomis tradicijomis, bei gražiais miestais. Būtent šiame straipsnyje Jūs sužinosite apie gražiausius Gruzijos miestus.

Pradėti pasakojimą apie šią šalį reikėtų nuo Tbilisio. Šis miestas pasižymi dideliu kieku lankytinų objektų, tarp kurių galima įskaičiuoti Parlamentą, kuris yra vienas gražiausių šalies pastatų.

Gruzijos_miestai

Gruzijos_miestai

Taipogi Tbilisije stovi ir tokie svarbūs pastatai kaip Tbilisio konservatorija, Operos ir Baleto Teatras.

Čia senus laikus mena Samebos katedra, bei Vorontsovo rūmai. Šiame Gruzijos mieste nemažai nacionalinių muziejų. Beje, kalbant apie muziejus, tai šis miestas Sovietų okupacijos laikotarpiu buvo 4 visoje sąjungoje pagal muziejų skaičių!

Būnant šiame mieste negalima neaplankyti Narikala forto, Siono katedros, ar Metekhi bažnyčios. Visi šie pastatai išryškina Tbilisio architektūrą, bei primena, kad šis miestas itin senas.

Senovinis Gruzijos miestas

Dar vienas gražus Gruzijos miestas – Kutaisis. Beje, šis miestas yra antras pagal dydį šioje šalyje.

Lankytinų vietų šiame mieste yra. Pradėti kelionę galima nuo Bagračio katedros liekanų, kurios siekia 11 amžių. Dar viena senovę primenanti vieta šioje šalyje – Gelačio vienuolynas. Tarpkitko, abu statiniai yra įrašyti į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Viena iš garsiausių miesto bažnyčių – Mostametos bažynčia. Šalia jos yra keletas įdomių vietų – kaip Sataplijos urvas, kuriame galime išvysti dinozaurų pėdsakus, ar Gegučio rūmai, kuriuose ankščiau viešėjo, bei gyveno Gruzijos monarchai.

Na ir paskutinis miestas šiame sąraše patiks tiem, kurie mėgsta aktyvų poilsį. Kazbegis yra įsikūręs ties Didžiojo Kaukazo kalnais yra vienas iš pagrindinių alpinizmo centrų.

Taipogi čia yra Aleksandro Kazbegio muziejus, bei Etnografinis muziejus. Visus žavi užmiestyje esanti Gergečio Trejybės bažnyčia, o atsipalaidavimui šiame mieste puikiai tinka Kazbegio rezervatas, kurį priglaudžia Kazbegio kalnas.

Tad štai ir susidarėte įspūdį kokie yra Gruzijos miestai. Čia kiekvienas turėtų rasti kažką sau, kadangi miestai yra modernūs, tačiau tuo pačiu išlaikę kaikurias senovinės architektūros detales, beje čia yra ir kurortų, ar tiesiog sielai malonių gamtos kampelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *