Gyvūnų gabenimas lėktuvu

Europos avialinijos taiko skirtingus gyvūnų gabenimo lėktuvu nuostatus.

Daugelis aviakompanijų prašo augintinio sveikatos sertifikato, kuriame būtų nurodyta, kad gyvūnas yra pakankamai sveikas keliauti lėktuvu, neserga užkrečiamomis ligomis ir yra tinkamai paskiepytas.

Gyvūnų gabenimas lėktuvu

Gyvūnų gabenimas lėktuvu

Mažosios katės ir šunys leidžiami gabenti lėktuvo salone. Gyvūnas turi būti pakankamai mažas, kad tilptų po sėdyne specialiame augintinio narvelyje. Žinoma, augintinio ,,nameliu“ turi pasirūpinti jo šeimininkas. Kiekviena kompanija turi skirtingus nuostatus dėl gyvūnų gabenimo lektuve.

Jeigu augintinis labai didelis ir netelpa po sėdyne tada jis gali būti gabenamas lėktuvo bagažo arba krovinių skyriuje.  Krovinių skyriuje tokia pati temperatūra kaip ir salone. Jeigu augintinis keliauja bagažo skyriuje jis turi būti specialioje naminių gyvūnų dėžėje, kuri atitinka IATA reikalavimus.

Keliaujant į kitą šalį aviakompanijos reikalauja, kad pateiktumėte reikalingą dokumentą leidžiantį kartu su gyvūnu keliauti svetur. Reikalaujama naminių gyvūnėlių paso.

Šunų gabenimas lėktuvu niekuo nesiskiria nuo kitų gyvūnų gabenimo lėktuvu taisyklių. Gyvūnai transportuojami patogiai ir stengiantis sukelti kaip įmanoma mažiau streso.

Keli patarimai ruošiantis gyvūnus gabenti lėktuvu:

Prieš skrydį neduoti augintiniui raminamųjų

Perspėkite savo avialinijas, kad keliausite su gyvūnu. Avialinijos kartais turi apribojimus dėl augintinių skaičiaus lėktuve.

Gyvūnas turi būti vyresnis nei 3 mėnesių amžiaus.

Identifikuotas integriniu grandynu (,,mikročipu”)

Vakcinuotas nuo pasiutligės

ES veterinarijos pasus Lietuvoje išduoda bei gyvūnus identifikuoja patvirtinti veterinarijos gydytojai veterinarijos gydyklose. Tad gyvūnų gabenimu lėktuvu derėtų pasirūpinti iš anksto.

http://www.youtube.com/watch?v=yEse4mCPjAw

One thought on “Gyvūnų gabenimas lėktuvu

  1. gal galite patarti kokia aviakompanija rintis norint persivezt suni?virs 8kg?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *