Havana

Havana

Havana

Keliaukime į tolimąją, vis dar socialistinę ir atskirą Kuba, jos sostinę Havaną.

Havana išsidėsčiusi šiaurės vakaruose, šalia Floridos sąsiaurio. Miestas laikomas didžiausiu visose Karibų salose, čia priskaičiuojama ~2,5 milijono gyventojų.

Susipažinkime artimiau su egzotiškąja Havana.

Havana: pasivaikščiojimas istoriniais takais

Havana artimai susijusi su Europa, kadangi pirmieji ją atradę – europiečiai -1509 metais buvo apiplaukta visa Kubos sala (ispano keliaunininko). Pasekoje to, 1515 metais buvo įkurtas miestas, kuris dar po keturiasdešimties metų tapo Ispanijos Kubos kolonijos centru. Havanoje ispanai buvo pastatę daug tvirtovių, gynybinių sienų, apsisaugoti nuo užpuolimų (danai puldavo piratai), kas išlikę iki šiol ir saugoma UNESCO.

Havanos miestas ypatingai suklestėjo tik XIX amžiuje, kuomet tai buvo Kubos sostinė ir Ispanijos kolonijos centrinis taškas. Tuo pat metu į šią vietovę pradėjo plūsti lankytojai iš JAV, tad tai įtakojo viešbučių statybą ir tolimesnę miesto teritorijos plėtrą.

Havana

Havana

Havana: šių dienų miestas

Šių dienų pasaulyje Havana išliko su sava istorija, kuri gyva ir šiandien. Vietovė, tausodama savo erdvę, pernelyg neįsileidžia moderno.

Miestas, kaip ir visa Kuba, asocijuojasi su cigaro dūmų kvapais, nuostabiais saulėlydžiais, ilgais gražiais paplūdimiais, architektūrine įvairove (dalis pastatų – neoklasicistinio stiliaus).

Havana

Havana

Lankomiausios Havanos vietos:

  • miesto senamiestis, 1982 metais įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia gausu senųjų gyvenamųjų pastatų, gynybinės liekanos, rastumėte El Tamplete koplyčią (neoklasicistinio stiliaus); Fidelio Kastro muziejų; Didįjį Havanos teatrą (1837 metų statybos);
  • Aldama Palace rūmai, statyti 1844 metais – simbolinis visoje Kuboje, neoklaisikinio stiliaus statinys;
  • Havanos katedra, baroko stiliaus, statytas XVIII amžiuje;
  • Dailiųjų menų rūmai, turintys daugiau nei 300 menininkų kūrinius;
  • Chose Marti memorialias;
  • Havanos Kristus – didžiausia statula Havanoje;
  • Amel skersgatvis – meno muziejus be stogo;
  • Nacionalinis muziejus;
  • E.Hemingvėjaus muziejus-namas;
  • Kinų kvartalas, aktyvi vieta su restoranais, kavinėmis ir pan.

Havana – vieta, trokštantiems netradiciškai atsipalaiduoti, pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir pažinti įdomią kubietišką kultūrą, sudalyvauti tradiciniuose renginiuose bei pajusti kitokios santvarkos realybę.

http://www.youtube.com/watch?v=OWoKUEK1zlc

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *