Heathrow oro uostas

Londono  Heathrow oro uostas pats judriausias oro uostas Didžiojoje Britanijoje ir ketvirtas pasaulyje. Taip pat tai daugiausia Heathrow-oro-uostaskeleivių aptarnaujantis oro uostas Europos Sąjungos teritorijoje.

Oro uostas buvo atidarytas 1946 metais, kai armija pastatė didelę palapinę mažame žolės aerodrome. Naujas pastatas iškilo tik 1950 metais. Dabar oro uostas turi keturis terminalus, atidarytas ir penktasis, tačiau 2011 metais bus galutinai baigta jo statyba.

Oro uostą valdo ir eksplotuoja BAA (BAA – ispanams priklausanti bendrovė, viena iš didžiausių transporto kompanijų pasaulyje.). Ši kompanija taip pat valdo ir kitus penkis oro uostus Jungtinėje Karalystėje.

Heathrow oro uostas 22 kilometrus nutolęs į vakarus nuo centrinio Londono. Turi du lygiagrečius takus taip pat keturis terminalus.

Heathrow oro uostu naudojasi daugiau kaip 90 oro linijų, kurios skrenda į daugiau nei 170 vietų pasaulyje. Oro uostas yra pagrindinis ,,British airways “  centras, taip pat ,,Virgin Atlantic Airways“ avialinijų bazė.

Vidutiniškai Heathrow oro uostas aptarnauja  68000000 keleivių ir 1,3 milijono tonų krovinių per metus. Apie 11% keleivių keliauja Jungtinės Karalystės teritorijoje, 43% keliauja trumpaisiais tarptautiniais maršrutais, 46% ilgaisiais tarptautiniais maršrutais. Daugiausiai keliaujama į Niujorką.

Oro uostas teikia platų paslaugų diapazoną verslo klasės keleiviams, neįgaliesiems taip pat vaikams.

Heathrow oro uoste išvystyta susikiekimo sistema. Pastoviai važinėja autobusai, taksi, traukiniai. Yra daug automobilių nuomos kompanijų.

Visuose oro uosto terminaluose savo poreikius gali patenkinti kiekvienas keleivis. Įrengta daugybė kavinių, parduotuvių, bankų atstovybių, kelionių kompanijų centrai ir dar daug įvairiausias paslaugas teikiančių kompanijų atstovybių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *