Helsinkio oro uostas

Helsinkio oro uostas arba Helsinkio Vantaa oro uostas yra didžiausias oro uostas Suomijoje. Nuo Helsinkio centro nutolęs į šiaurę  maždaug 17 kilometrų.

Helsinkio oro uostas buvo pastatytas 1952 metais  Helsinkio vasaros  olimpinėms žaidynėms. 1956 metais atidarytas naujas pakilimo takas, taip pat įdiegta pirma radarų sistema.2002 metais buvo atidarytas trečiasis pakilimo takas. Helsinkio oro uostas aptarnauja beveik 13 milijonų keleivių per metus ir suteikia beveik 20000 darbo vietų.
1997 metais pripažintas  geriausiu oro uostu Europoje. Taip pradėjo savo kelionę tarp geriausiųjų oro uostų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. 2010 metais laimėjo geriausio Šiaurės Europos oro uosto titulą.

Helsinkio oro uostas

Helsinkio oro uostas

Helsinkio oro uostas yra valdomas ,,Finavia”valstybinės įmonės, kuri veikia oro uostuose Suomijoje. 2010 metais ,, Norvegian Air Shuttle „oro linijos nusprendė atidaryti  savo bazę Helsinkio oro uoste.  Tais pačiais metais pradėjo savo skrydžius į Oslą ir Stoholmą.Tai ketvirtoji aviakompanija, kuri turės savo bazę šiame oro uoste. Savo bazes turi Air Finland, Blue1, Finnair, Finncomm Airlines.

Yra du terminalai, vienas vidaus skrydžiams ir vienas tarptautiniams skrydžiams. Antrasis terminalas (T2) buvo išplėstas ir modernizuotas 2004 metais. 250 metrų atstumas skiriantis terminalus sujungtas uždengtu taku, kad būtų patogu keleiviams pereiti iš vieno terminalo į kitą.

Helsinkio oro uostas veikia 24 valandas per parą.
Oro uoste veikia belaidis internetas,  teikiamos maitinimo paslaugos, daugybė įvairaus pobūdžio parduotuvių, kur savo poreikius gali patenkinti kiekvienas.

Gerai išvystyta susisiekimo sitema, į sostinės centrą galima nuvykti autobusais, taxi.

2010 metais Helsinkio oro uostas aptarnavo 12883399 keleivius, iš jų 2,208,521 vidaus ir 10,674,878 tarptautinių skrydžių keleivius. Iš viso buvo pakrauta ir iškrauta 158,007 tonos krovinių ir pašto.

One thought on “Helsinkio oro uostas

  1. […] Aviakompanijos  bazės: Oslo oro uostas, Kopenhagos oro uostas, Stokholmo Arlanda oro uostas, Helsinkio Vantaa oro uostas, Bergeno oro uostas, Tronheimo oro uostas ir Stavangerio oro uostas. Norwegian Air […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *