Helsinkio žemėlapis

Helsinkis – daugelio mylimas miestas. Helsinkis yra puikus miestas dėl daugelio aspektu, tačiau vienas iš pagrindinių – nuostabus Helsinkio žemėlapis. Tad koks jis yra?

Helsinkio-zemelapis

Helsinkio žemėlapis yra išraižytas tūkstančio mažų gatvelių

Helsinkio žemėlapis užima nemažą plotą – 715 kvadratinių kilometrų. Tačiau gyventojų čia nėra tiek daug – apie 600 tūkstančių. Dėl tokių didelių skirtumų,gyventojų tankumas Helsinkyje yra gan nedidelis – ~2800 žmonių kvadratiniame kilometre.

Helsinkis yra įsikūręs labai geroje pozicijoje – prie pat jūros, tad šis miestas yra vienas iš pagrindinių Suomijos uostų.

Helsinkis turi gan platų, tačiau neitin gerai optimizuotą transporto tinklą, kuris yra šiandienos politikų galvos skausmas.Antra vertus miestas turi net tris apvažiavimus, tad čia neturėtų būti sunku manevruoti su automobilu.

Visgi, Helsinkio žemėlapis yra vienintelis Suomijoje, turintis tramvajų, ar užmiesčio traukinių sistemas, tad šis dalykas suteikia Helsinkiui pranašumą prieš kitus Suomijos miestus.

Taipogi po Helsinkio žemėlapį kursuoja tokios transporto priemonės, kaip metro, kurių skiriamasis simbolis – oranžinė spalva, bei visiems žinomi ir bene kiekviename mieste randami autobusai.

Helsinkio žemėlapis yra ypatingas tuom, kad praktiškai visas miesto senamiestis yra suplanuotas vieno žmogaus, kuris buvo tikras neoklasicizimo specialistas, tad ir dauguma Helsinkio pastatų yra orientuoti į šį stilių, tačiau Helsinkio šedevrai pasižymi Art Noveau stiliaus bruožais

Lankytinų pastatų Helsinkyje yra gan daug. Būtina paminėti Helsinkio katedrą, kuri yra svarbiausias Helsinkio pastatas, ir negana to dar ir pagrindinis šio miesto simbolis.

http://youtu.be/QpafHvZVlus

Suomių Nacionalinė galerija susideda net iš trijų pastatų – Atenumo menų muziejaus, kuris yra orientuotas į klasikinę suomių dailę, Sinebrychoff muziejus yra orientuotas į klasikinę Europos dailę, na, o Kiasmos dailės muziejus yra orientuotas į moderniąją dailę, ir negana to yra bene daugiausiai lankomas šio komplekso muziejus.

Tad štai toks yra Helsinkio žemėlapis – paprastas, tačiau tuo pačiu labai ypatingas, tad aplankius jį vargu ar teks nusivilti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *