Indijos miestai

Indija – itin įvairiapusiška šalis. Vieni jos regionai skurdūs, o kiti atvirkščiai – klęsti. Tačiau kaip atrodo Indijos miestai?

Indijos-miestai

Indijos miestuose gausu ir Europietiškos architektūros elementų

Pasakojimą vertėtų pradėti nuo Indijos sostinės Delio. Jau 3000 metų čia gyvena įvairioms religijoms priklausantys žmonės, kurie nuolat tarpusavyje kariauja.

Gaukite asmeninį kelionės į Indiją pasiūlymą tinklalapyje http://www.kelionesiindija.lt.

Delio simbolis – 71 metro aukščio Kutb Minaras. Beje, jis dar simbolizuoja ir religijų karą.

Šalio Kutb Minaro yra išlikę pirmosios Delio mečetės griūvėsiai.

Tačiau Delyje žymiai daugiau gerai išsilaikiusių architektūros paminklų, nei griūvėsių. Kalbant apie gražiausiuosius, galima paminėti šiuos: Raudonasis fortas, kurį sudaro daug prabangių pastatų, Moti Masdžidžo mečetė.

Dar vienas įdomus pastatas šiame Indijos miesteDžami Masdžid – tai yra itin didelė mečetė, kuri šiuo metu yra atrestauruota.

Naujajame Delyje itin gausu parkų, alėjų, tai jei norite ramiai pasiilsėti vykite ten.

Europietiškas Indijos miestas

Dar vienas Indijos miestas, kurį veta aplankyti – Mumbajus.

Mumbajaus kultūra itin gausi. Joje dominuoja valgiai, festivaliai, teatras.

Būnant Mumbajuje reikėtų aplankyti Jehangiro menų galeriją, Moderniosios Dailės Nacionalinę galeriją. Taipogi šiame mieste yra zoologijos sodas.
Miesto architektūroje dominuoja Art Deco, Gotikos stiliai. Garsiausi Gotikos statiniai buvo pastatyti britų valdymo laikais. Itin gražiai atrodo Viktorijos stotis, bei Mumbajaus universtitetas – juose suderinami Vokiški frontonai, Olandiški stogai, Šveicariška apdaila, Romėniškos arkos, ir šį sąrašą galima vardinti ir vardinti. Tačiau užtenka pasakyti, kad šie pastatai – Gotikos šedevrai.

Kolkata – vienas didžiausių pasaulio miestų, tad susiduria su įvairiomis problemomis – aplinkos tarša,  dideli kamščiai. Tačiau šiame mieste yra nemažai architektūrinių paminklų. Ypač likusių po britų valdymo.

Gražiausi pastatai šiame mieste – Šv. Pauliaus katedra, bei Viktorijos memorialas. Pastarasis, yra vienas iš dažniausiai lankomų objektų Kolkatoje, kadangi čia įsikūręs muziejus, susijęs su šio miesto raida.
Įspūdingai šiame mieste atrodo Marble Palace rūmai, kurie beje yra puikus Europietiškos architektūros šiame mieste pavizdys.

Verta aplankyti seniausią Azijoje Indijos muziejų, kuriame eksponuojami daigtai susiję su Indijos istorija, bei menais.

Iš tiesų Indija senoviška šalis, tačiau Indijos miestai itin išsiskiria iš kitų Azijos miestų tuom, kad čia itin daug Europai būdingos architektūros pavyzdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *