Irako miestai

Irakas – ne itin turistų geidžiama šalis. Tačiau Irako miestai, kaip ir daugumos kitų Arabijos šalių miestai,  gali pasiūlyti itin puikius architektūrinius paminklus, bei senovišką atmosferą.

Irako_miestai

Irako miestuose atsispindi senoviška atmosfera

Bagdadas – nuostabių mečečių miestas. Jos čia tokios senovinės, ir tokios gražios, kad būdamas jose, pasijunti lyg būtum pasakoje.

Tad jeigu jums pavyko patekti į šį Irako miestą jums itin pasisekė, nes galėsite pamatyti Bab ar-Vastani vartų liekanas, ar puikų senovinės islamo architektūros pavyzdį – Al-Mustansirija mečetę.

Taipogi čia labai įdomu pamatyti Abasidų rūmus, kurie skaičiuoja 700-uosius metus, ar Marjano mečetę, turinčią itin puošnius vartus.

Jūsų dėmėsio reikalauja ir Kazimaino mečetė, dekoruota veidrodinėmis mozaikomis, bei keraminėmis plytelėmis.

Verta pamatyti Zubeidos mauzoliejų, ar Irako ir Irano karo aukoms paminėti pastatytą paminklas, kuris dabar linksniuojamas kaip tobuliausias architektūros šedevras.

Irako miestas galintis pasigirti neįtikėtinu monumentų skaičiumi

Mosulas – antras pagal dydį Irako miestas. Čia yra daug istorinių pastatų, bei monumentų.

Kad pažinti miestą, pirmiausia reikia aplankyti pirmąją šio miesto mečetę – Umayyad. Ji buvo pastatyta 640 metais. Nepakeistas čia išliko, pasviręs minaretas, dar vadinamas Al-Hadba.

Nereikėtų pamiršti Didžiosios mečetės, ir ne vien todėl, kad ji  yra visai šalia Umayyad mečetės. Ji turi nuostabų fontaną, bei mihrabą (nišą, nurodanti Mekos kryptį), padailintą Kufiškuoju raštu.

Čia yra ir nemažai bažnyčių. Itin apsilankymo verta Šv. Tomo bažnyčia. Ši bažynčia, yra vienas iš tų objektų dėl kurių važiuojama į šį miestą. Reikėtų apsilankyti ir pirmąjamį krikščionišką vienuolyną visame Irake – Šv. Elijaus vienuolyną. Jo pradžia datuojama nuo 6 amžiaus.

Negalima nepaminėti vieno iš didingiausių senovės miestų – Babilonas. Nors jis nėra gyvenamas, tačiau pamatyti kaip atrodė seniausiųjų civilizacijų pastatai, ar bent jau jų likučiai – būtina.

Čia verta pamatyti Kasr, arba lietuviškai – Pilį. Ją pasiekti nebus sunku – ji yra pačiame šio Irako miesto centre.

Nereikėtų pamiršti Homera piliakalnio, juk čia yra itin daug Helenistinės architektūros pavyzdžių!

Tad Irako miestai puikiai išlaikė senojo pasaulio stebuklus. Ir nereikia stebėtis, naujovės čia atėjo visai neseniai, o šalis daugelį metų buvo kamuojama karų, ar buvo okupuota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *