Irano miestai

Iranas –  ne visiems atrodo, kad šioje šalyje turistauti saugu ar įdomu, tačiau taip galvojantys žmonės iš tiesų klysta. Irane gausu senovinių architektūros paminklų, o čia šią šalį valdę didikai mėgo prabangą, tad Irano miestai – puošnūs.

irano-miestai

Irano miestai pasižymi išskirtine architektūra

Isfahanas – miestas, kuriame kaip niekur daug itin gražių rytietiškų architektūros stebuklų.

Vienas iš didžiausių miesto garsintojų – Masdžed-e Džamo mečetė.  Niekas neabejoja, kad tai tobulas kūrinys – čia laikomasi nuostabiai tikslių proporcijų.

Kitas labai įdomus statinys – Karalių mečetė. Jai papuošti buvo išnaudota 1,5mln. Apdailos plytelių, o vidus turėjo būti padailintas isfahanais – vietinės gamybos kilimais.

Irano miestas, kuriame ilsėjosi didikai

Šalies sostinė, Teheranas, puikiai parodo, kad čia rinkdavosi turtingi didikai – čia atostogaudavo didikai iš Persijos, o pats Teheranas buvo žinomas kaip klestintis prekybos miestas.

Dauguma karaliaus rūmų yra paversta muziejais – turistai gali be problemų apžiūrėti kaip anksčiau gyveno karalius.

Šios  šalies šachas turėjo du sostus – Povo, bei Saulės. Tačiau būtent Povo sostas atrodo itin įspūdingai – jis yra išpuoštas 26 733 brangenybėmis, bei kaip ir daugelis kitų įdomių dalykų yra lengvai prieinamas turistams.

Mashadas – švenčiausias „Shia“ musulmonų miestas. Taipogi tai antras pagal dydį Irano miestas.

Mashade galima pamatyti Molla Heydar mečetę. Ši atrodo iš tiesų puikiai. Beje tai naujoviškas statinys. Ši mečetė tebuvo pastatyta XIX amžiuje.

Šiame mieste ilsisi Imam‘ as Merza. Specialiai jam buvo pastatyta Imamo Merzos šventykla, kuri kasmet pritraukia apie 20 milijonų turistų, bei piligrimų. Šiame mieste yra daugybė mauzoliejų pastatytų svarbiems žmonėms.
Taipogi šiame mieste nemažai parkų, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Tad ar pasikeitė jūsų nuomonė apie Irano miestus? Galbūt užsinorėjote ten nukeliauti? Jei taip, tai nukeliavę ten  tikrai nenusivilsite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *