Islandijos miestai

Islandija – kitokia šalis. Galbūt todėl, kad šalis yra įsikūrusi saloje tarp galingiausiųjų kontinentų, o galbūt todėl, kad tikrų miškų čia net norėdami nerasite. Ir visgi, Islandijos miestai gali pasigirti itin gražiais akiai vaizdais.

Islandijos_miestai

Islandijos miestai pasižymi išskirtine architektūra

Pradėti pasakojimą apie šią šalį reikėtų nuo jos sostinės – Rekjaviko. Šis miestas pasižymi kitokia architektūra, ir kitokia žmonių kultūra negu mes esame pratę pažinti – gerąja puse.

Ką aplankyti čia tikrai yra. Galima paminėti Alþingishúsið – paprastą šalies parlamento pastatą. Taipogi mėgstančius gamtą čia nustebins Mėlynoji Lagūna – geoterminis spa.

Šiame mieste gražiai „įsipaišo“ didžiausia Islandijos bažnyčia – Hallgrímskirkja. Jeigu esate atsidavęs naujųjų laikų istorikas, privalote apsilankyti Höfði – name, kuriame 1986 metais sutiko R.Reiganas su M.Gorbačiovas.

„Muziejinis“ Islandijos miestas

Dar vienas Islandijos miestas dažnai vadinamas Šiaurės Islandijos sostine – Akureiris.

Akureiryje gausu muziejų, botanikos sodų, bažnyčių. Kalbant apie muziejus, galima paminėti Akureirio muziejų, Akureirio dailės muziejų, Nonnahús, pastatytą žymaus rašytojo Jono Sveinsono garbei, taipogi Davíðshús, pastatytą Deivido Štefansono, žymaus poeto, garbei. Čia yra ir Aviacijos, bei Motocikų muziejai, kurie turėtų sudominti žmones mėgstančius techinką.

Jeigu norite pamatyti, kaip atrodo šios šalies bažnyčios, apsilankykite Akureirio bažnyčioje, ar Gleros bažnyčioje.

Visus turėtų sudominti Akureirio botanikos sodas, kuriame dar yra įsikūręs Gamtos muziejus.

Beje, šiame Islandijos mieste rasite vieną dalyką, kurį sunkiai rasite betkuriame kitame Europos mieste. Tai yra geoterminis baseinas po atviru dangumi.

Ne ką mažiau įdomus turėtų būti Husavikas. Šis miestas dar tarnauja kaip nedidelis uostas, tačiau pagrinde šis reikalingas miesto žvejams. Juk turizmas, bei žvejyba – pagrindiniai miesto pinigų šaltiniai.

Miestą garsina banginiai – čia yra Husaviko banginių muziejus, o ir patys banginiai iš vandenynų dažnai užklysta į miesto uostą.

Jökulsárgljúfur – nacionalinis parkas sudomins gamtos mylėtojus. Beje, jis turi vieną labai įdomų išskirtinį bruožą – pasagos formos kanjoną.

Tad štai ir pažinote Islandijos miestus. Kaip matote architektūra čia yra kardinaliai skirtinga, tad ieškantiems įvairovės – čia labai patiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *