Islandijos žemėlapis

Islandija yra labai įdomi valstybė, įsikūrusi tokio paties pavadinimo saloje, Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje. Iš tiesų Islandijos gyventojai yra labai įdomūs žmonės, bet ką apie šalį gali pasakyti Islandijos žemėlapis?

Islandijos_zemelapis

Islandijos žemėlapis yra atskirtas nuo Europos

Pati Islandija yra nelabai didelė – jos plotas siekia 103 tūkstančius kvadratinių kilometrų, tačiau čia gyvena labai mažas kiekis gyventojų – vos ~300 tūkstančių. Todėl gyventojų tankumas čia neįtikėtinai mažas – ~2,9 žmogaus kvadratiniame kilometre.

Kadangi Islandija yra įsikūrusi saloje, sausumos kaimynių ji neturi, tačiau ji yra nutolusi per 300km nuo Danijai priklausančios Grenlandijos, bei 1000km nuo Norvegijos.

Administracinis susiskirstymas šioje šalyje yra labai paprastas ir aiškus. Islandijos žemėlapis yra suskirstytas į 8 regionus, kurie dar yra „smulkinami“ į 79 savivaldybes

Islandijos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Islandijos žemėlapis yra labai įdomus dėl vieno fakto. Iš tiesų, tai visa sala, kurioje yra įsikūrusi Islandija yra vulkanine, tad čia daug įvairių ugnikalnių. Žinomiausi turbūt yra girdėti daugumos žmonių – Hekla, Katla, ar aukščiausia šalies viršūnė Hvannadalshnúkur. Tiesa, tikrų kalnų grandinių čia nerasite, tačiau ir ugnikalniai turėtų sužavėti jus.

Islandijos žemėlapis išties yra nestandartinis. Čia nerasite nuostabių ežerų ar upių, tačiau egzotikos čia tikrai netrūksta. Klausiate kodėl? Todėl, kad Islandijoje trykšta geizeriai, kurie purškia vandenį ar garus net į 50m aukštį.

Taipogi Islandijoje yra gausu ledynų. Įdomu tai, kad jie plyti nedideliame aukštyje, bei yra visai nemaži. Didžiausias Islandijos ledynas užima 8400km2 plotą. Beje, ir pats ledynas yra visai storas – kai kur jis peržengia 1km ribą. Negana to, jis yra didžiausias Europoje.

Tad štai toks yra Islandijos žemėlapis. Kaip sakoma, jį sukūrė ledas ir ugnis, tad ir spalva Islandijoje analogiškai vyrauja kontrastinga – juoda ir balta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *