Ispanijos barokas

Barokas Ispanijoje – praktiškai kardinaliai skirtingas nei kitose to meto šalyse. Ispanija barokui suteikė visiškai kitą atspindį, ypač tai galima matyti tapyboje.

Ispaniskas-barokas

Ispaniškas barokas turi savo pietietiškų bruožų

 

Barokas stengė atskleisti apšvietos idėjas, ypač daug dėmesio Baroke buvo skiriama jausmai, įmantrumas, dinamiškumas.

Ispanams čia ypač dėkingi turėtų būti Amerikiečiai – būtent jie parodė šį stilių Amerikoje gyvenantiems žmonėms. Atsidėkodami, jie šiandieną baroką vadina Amerikietiškuoju stiliumi.

Baroko skulptūra rodė veržlų, apnuogintą kūną, neimanomas pozas. Ispanijos baroko skulptūra buvo kiek kitokia – medinė, dažyta, siekiant kuo didesnio natūralumo įspūdžio, čia joms net būdavo įdedamos stiklinės akys.

Ispanijos barokas labiausiai atsiskleidė tapyboje

Visgi Ispanijos barokas labiausiai pasižymėjo tapyba. Šią “rinką” Ispanija tiesiog užvaldė, ir būtent čia atskleidė visus savo talentus.

Tapyboje dominavo religinis žanras, portretai. Tamsūs atspalviai, pogrindinis apšvietimas paveikslams suteikė įtampos.

Apie Ispanijos baroko architektūra verta paminėti faktą, kad čia netgi susiformavo atskira jo atšaka – “Čurigerizmas”. Jis pasižymėjo ornamentų gausa, puošybos dėtalėmis, ypač populiarus pasidarė Saliamono orderis, kuris pasižymi bangavimu, bei spiralinėmis kolonomis

Kaip jau minėjome, būtent Ispanai atnešė baroką į Lotynų ameriką. Čia jis buvo susimaišęs su originaliuoju, Italijos baroku. Negana to, jis gavo natūralaus Lotynų Amerikos atspalvio. Jis pasireiškė dekoracinijomis skultptūrose.

Tad toks yra Ispanijos Barokas. Kaip matome, jis smarkiai pakeitė natūralųjį Italijos baroką, atnešė daugiau asketiškumo ir kitų pietietiškų bruožų.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *