Ispanijos bažnyčios

Ispanai nėra itin religingi žmonės, tačiau Ispanijos bažnyčios tikrai yra išskirtinės ir turinčios savo unikalų prieskonį. Tad kokios yra garsiausios Ispanijos bažnyčios?

Ispanijos-baznycios

VIena garsiausių Ispanijos bažnyčių - Šv. Šeimynos

Turbūt garsiausia Ispanijos bažnyčia yra Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčią. Apie ją girdėjęs turbūt yra kiekvienas žmogus. Šis Antonijaus Gaudi kurinys yra tituluojama kaip originaliausia bažynčia pasaulyje.

Įdomus faktas apie šią Ispanijos bažnyčia yra tas, kad ji yra statoma jau beveik 200 metų. Šiandieną yra baigti du bažnyčios fasadai – Kančios ir Kristaus gimimo.

Apskritai, ši katedra pagal idėją turi priminti viduramžius – kiekvienas bažnyčios elementas buvo randamas Biblijoje, ar kitoje krikščioniškoje knygoje.

Itin daug Ispanijos bažnyčių atėjo iš viduramžių

Išskirtinai Ispanijoje atrodo Hueskos katedra. Šis baroko kūrinys buvo baigtas 16 amžiuje, o jo statybos prasidėjo tik 13-tojo pabaigoje, tad Hueskos katedra buvo statoma net ~200 metų

Vienas iš gražiausių šios bažnyčios elementų yra jos tarpduryje – Čia sienoje yra išskaptuotos visų 12 apaštalų figūros.

Kompostelos Santjago katedra taip pat yra labai graži. Bažnyčia, statyta dar ankstyvaisiais viduramžiais buvo itin svarbi piligrimams. Neganą to, šią bažnyčią supa ir viduramžių miestas, kupinas įvairių statulų, arkadų bei aikščių.

Štai tokios yra garsiausios Ispanijos bažnyčios. Ne visos jos yra pasaulinio garso, tačiau dėl išskirtinės, pietietiškos, architektūros Ispanijos bažnyčiomis verta pasidomėti atskirai.

http://youtu.be/U_pJYO-W9FE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *