Ispanijos ežerai

Ispanija – bene didžiausia valstybė Pietų Europoje. Kaip jau rašėme, Ispanijos upės yra gana didelės, bet nepaisant to – Ispanijos ežerai nėra tokie neįtikėtinai dideli.

Ispanijos-ezerai

Daugelis Ispanijos ežerų - dirbtiniai

Daugiausia Ispanijoje vyrauja ledyninės kilmės ežerai, tačiau natūralių nėra daug – pagrinde vyrauja dirbtiniai ežerai, tvenkiniai.

Ir iš tikrųjų, natūralių ežerų čia beveik neįmanoma rasti, tačiau randami yra visai nemaži. Štai didžiausias ežeras, Galjokanta, užima net 28 kvadratinių kilometrų plotą! Prisiminkime, kad didžiausio Lietuvos ežero plotas siekia vos 68 kvadratinius metrus. Skirtumas – akivaizdus

Taip pat itin didelis čia yra Baniolės ežeras. Tiesa, šis jau yra karstinės kilmės, jo plotas siekia 1.18 km2.

Tiesa, Ispanai šią klaiką ežerų problemą išsprendę užtvenkę upes. Tacho, Gvadijanos, Gvadalkvyro, Ebro upių baisenuose yra net apie 1000 tvenkinių ar dirbtinių ežerų.

Taip pat Ispanijoje yra labai daug pelkių. Kartu su ežerais visi šie vandenys užima nei daug, nei mažai – 500,000 hektarų. Turbūt sunku įsivaizduoti šį skaičių, tad, kad būtų paprasčiau, pasakysime, kad tai yra maždaug 1% Ispanijos ploto.

Tad štai tokie yra Ispanijos ežerai. Kaip matome, jų yra mažai ir apskritai Ispanijos ežerai nėra labai žinomi, tačiau galbūt dėl to labai nusivilti neverta? Juk Ispanijos upės yra visai neblogos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *