Ispanijos kalnai

Vienas iš išskirtiniausių Ispanijos geografinių fenomenų yra Ispanijos kalnai. Ričardas Fordas viename savo veikale net pasakė, kad jų čia yra tiek daug, kad Ispanija yra lyg vienas didelis kalnas.

Ispanijos-kalnai

Ispanijos kalnai atrodo kaip vienas didelis kalnas

Ispanija yra bene kalnuočiausia šalis Europoje, po Šveicarijos. Šiaurinėje ties siena su Prancūzija puikuojasi Pirėnai. Juose galime sutikti net keletą viršūnių, kurių aukštis viršija 3000m aukštį.

Kiek vakariau, ties šiaurine pakrante, iškilę Koldiljerų kalnai byloja apie gana pavojingą Ispanijos gamtą.

Turbūt garsiausi Ispanijoje yra Siera Nevada kalnai. Juos galima panaudoti ypatingai praktiškai, sakoma, kad čia geriausia vieta užsiiminėti slidinėjimo sportu visoje Ispanijoje. Turbūt apie tai byloja 3479 metrų aukščio viršūnė Mulhacenas.

Siera Morena kalna yra puikus „skirtukas“ tarp Kastilijos – La mančos bei Andalusios regionų. Ties Madridu yra nusidriekusios net dvi kalnų grandinės. Tai – Sierra de Guadarama ir Sierra de Gredos kalnai.

Kalbant apie viršūnės, reikėtų paminėti, kad aukščiausiąją Ispanijoje galima rasti Kanarų salose. Tai – Teidė, ir jos aukštis siekia 3718 metrų.

Tad štai tokie yra garsieji Ispanijos kalnai. Jų čia iš tikrųjų yra begalybė. Tiesa, vienos kalnų grandinės yra aukštesnės, kitos žemesnės, tačiau atidžiau pažvelgus į Ispanijos kalnus topografiniame žemėlapyje, jie gali atrodyti kaip viena didelė viršūnė.

http://www.youtube.com/watch?v=r-eppUmErXo&feature=related

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *