Ispanijos klimatas

Važiuojant į Ispaniją, itin svarbu žinoti, kada orai čia geriausi. Juk nesinori į tokį puikų kraštą pakliūti per patį audrų sezoną. Tačiau kad taip neatsitiktų, reikia puikiai išstudijuoti Ispanijos klimatą. Koks jis yra iš tikrųjų?

Ispanijos-klimatas

Ispanijos klimatas pats geriausias būna Rugpjūčio mėnesį

Ispanijos klimatą labiausiai įtakoja kalnai. Jau neseniai sužinojome, kad Ispanija yra ypatingai kalnuotas kraštas, tad šis geografinis veiksnys gana smarkiai įtakoja šalies orus. Taip Ispanijos klimatas yra įtakojamas Viduržemio jūros, bei Atlanto vandenyno.
Visgi verta žinoti, kad Ispanijos klimatas šiaurinėje ir pietinėje dalyje gana smarkiai skiriasi.

Ties Viduržemio jūra Ispanija yra itin saulėta. Vasaromis saulė čia šviečia 12 valandų per parą, žiemomis perpus mažiau – apie 6 valandas. Žiemos čia gana šiltos, ypač palyginus su centrine Ispanijos dalimi. Rečiausiai čia lyja nuo Liepos iki Rugpjūčio. Tada lietaus sutikti praktiškai neįmanoma. Tiesa, pačiuose piečiausiuose šalies būna ypač karšta – tai įtakoja karštas Afrikos oras.

Centrinėje Ispanijoje taip pat lyja gana retai. Tačiau žiemos metu, ypač kalnuose, sniego čia iškrenta itin daug. Visgi joje gana šalta dėl gana stiprių vėjų, visai nesvarbu, kad vasaromis saulė čia šviečia apie 12 valandų per parą.

Šiaurinė Ispanija yra bene „liūdniausia“ šalies dalis dėl to, kad čia itin drėgna ir debesuota. Vasaromis saulė šviečia kur kas rečiau – apie 8 valandas per parą. Tiesa, nors ir temperatūra yra mažesnė, nei kitose Ispanijos vietose, tačiau vis tiek čia yra labai šilta dėl to, kad šią šalies dalį vėjas paveikia gana nesmarkiai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *