Ispanijos menas

Ispanijos menas žmonijai atnešė tikrai daug. Tokie kūrėjai kaip Velaskezas ar Goja, o ypač Pikaso tikrai pakeitė daugelio žmonių požiūrį į meną, praplėtė akiratį. Tad panagrinėkime, kuom pasižymėjo Ispanijos menas įvairiomis eromis.

Ispanijos-menas

Ispanijos menas yra toks išskirtinis, kad jį sunku su kuo nors sulyginti

Pradedant Romaniniu stiliumi, galima paminėti, kad jis nesmarkiai skyrėsi nuo tikrojo, romėniškojo. Čia dominavo freskos, ypač tai galima pamatyti apsilankius Katalonijos regione.

Atėjus Gotikai, Ispanai mene labai patobulėjo. Ypač šios valstybės meną paveikė Prancūzija, vėliau Italija. Būtent Italai čia atnešė Bizantietiškų stilistikų, ikonografijos meną.

Ispanijos menas itin patobulėjo Renesanso laikotarpiu

Kalbant apie Renesansą – labai sunku nusakyti kas Ispanijoje darėsi jo laikotarpiu. Flamandai, Italai, net vietiniai bruožai susiliejo šiame laikotarpyje. Ypač praturtėjo Valensijos regionas, kuriam itin pasisekė, kad buvo netoli Italijos sienos – juk būtent Italijoje ir buvo Florencija, Renesanso širdis. Renesanse Ispanai ypač pamėgo religinį kultūrinį motyvą, ypatingai daug paveikslų yra būtent šio žanro.

Baroką į Ispaniją atnešė garsusis Rubensas bei van Dikas. Vietiniai menininkai greitai perprato stilistiką bei įvaldė visus baroko ypatumus. Daugiausia šedevrų gimė Sevilijoje, ypač išpopuliarėjo domestinis, religinis žanrai. Praktiškai visi šiuo laikotarpiu tapyti paveikslai yra vienodo atspalvio, vienodo apšvietimo.

Tad štai toks buvo Ispanijos menas svarbiausiais laikotarpiais. Iš pradžių smarkiai neišsiskyręs iš kitų, jis ilgai netruko, kad atrastų savo nišą, ir greitai pataptų gana egzotišku ir savotišku.

http://youtu.be/zvkPJA8-LsE

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *