Ispanijos miestai

Ispanija mums puikiai žinoma kaip šalis, kurioje galima atsipalaiduodi, pasiilsėti, pasimėgauti saulės teikiamais patogumais, bei pasidomėti įdomia Pietų kultūra. Tad paskaitykite šį straipsnį, ir sužinokite kurie Ispanijos miestai puikiai atspindi šią šalies dvasią.

Karalių rūmai

Ispanijos miestai - kupini karališkos erdvės

Ispanijos miestas, kuriame architektūrinį paminklą galima pamatyti visur

Pradėti kelionę po Ispaniją reikia nuo šios šalies sostinės – Madrido. Sakoma, kad šiame mieste yra tiesiog per daug paminklų, kad juos visus būtų galima apžiūrėti.

Čia būtina pamatyti Karaliaus rūmus, kurie yra mažiausiai dešimt kartų didesni, už Londono Bekingemo rūmus, bei apsilankyti Didžiojoje aikštėje, kurioje ankščiau vyko koridos, egzekucijos, o dabar žmonės čia tiesiog susirenka pasišnekučiuoti, išgirsti naujienų.

Apskritai, visas Madridas yra architektūrinių stilių mišinys. Pavyzdžiui, Senamiesčio Vyskupo koplyčia laikosi griežtų Gotikos taisyklių, o štai Miesto Istorijos muziejuje galime pamatyti vieną gražiausių portalų Pirėnų pusiasalyje. Dar kitoje Madrido vietoje akis džiugina klasicizmo linijas palaikantis Ispanų teatras.

Kitas Ispanijos miestas,kurį vertėtų paminėti – Kordoba. Šis miestas praeityje buvo itin turtingas. X amžiuje, čia gyveno 1 milijonas žmonių, o pagrindinės gatvės jau buvo grįstos, ir apšviestos žibintais. Ir visa tai X amžiuje.

Taipogi šiame mieste galime rasti itin didelę kultūrų įvairovę, išlikusią nuo senųjų amžių.

Čia vertinga pamatyti bene svarbiausią Vakarų islamo statinį – Mezquita. Iš išorės ši šventykla atrodo gan kukliai, tačiau visas jos grožis atsiveria viduje – čia gausu stiukų, mozaikų.

Būnant čia, reikėtų aplankyti žydų ir maurų rajoną,  Juderia. Čia gausu viduramžių statinių, sinagogų, pirčių.

Na ir paskutinis Ispanijos miestas šiame pasakojime – Sevilija. Jis yra puikiai žinomas kiekvienam, tačiau retas susimąsto, kad šiame mieste yra nuostabių architektūrinių stebuklų.

Pirmasis krikščioniškas pastatas Sevilijoje buvo Šv. Marijos katedra. Ši yra pastatyta nepriekaištingai. Kupina dekoracijų tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Beje, ji yra trečia pagal dydį Europoje.

Čia jau nuo 1750-ųjų metų praktikuojamas ne visų mėgstamas reiškinys – korida. Šiam reikalui čia yra pastatyta ir gražiausia arena Ispanijoje – Plaza de Toros de la Maestranza.

Tad tokie yra saulėtosios Ispanijos miestai, kuriuose puikiai galima atsipūsti, paturistauti, ir puikiai praleisti laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *