Ispanijos muziejai

Apie Ispanijos muziejus nėra daug kalbama, tačiau čia jie yra tikrai verti daugelio žmonių dėmesio. Ispanijos muziejai pagrinde orientuojasi į dailę ir moderniuosius menus, tad kokie jie?

Ispanijos-muziejai

Ispanijos muziejai sužavi net savo išore

Vienu iš geriausių yra tituluojamas 1980 Madride įkurtas „Thyssen-Bornemisza”. Jame galima rasti pačių įvairiausių kūrinių – nuo El Graco iki pat garsiojo Pikaso. Čia netgi yra laikoma dalis Anglijos karalienės kolekcijos. Itin puikus faktas apie šį Ispanijos muziejų yra tas, kad visi eksponatai čia yra išdėstyti chronologine tvarka.

Daug pasisekimo sulaukė „de Arte Abstracto Español” muziejus, kuris sužavi dar prieš tai kai patenki į jį. Kodėl? Ogi todėl, kad jis yra įspūdingos, viduramžių architektūros miestelyje. Šiame muziejuje yra publikuojami 5-ame ar 6-ame dešimtmetyje tapyti darbai, galima rasti tokių dailininkų, kaip Fernando Zobel, Luis Feito darbų.

Na ir trečiasis muziejus šiame sąraše – „Museo-Hospital de Santa Cruz” esantis Toledo mieste. Šis Ispanijos muziejus yra įkurtos senos ligoninės, skirtos vargšams patalpose, kas jam tikrai suteikia labai daug išskirtinumo. Šiame muziejuje puikuojasi vieni iš geriausių 16-to ir 17-to amžiaus kūrinių, tarp kurių galima rasti ir garsųjį El Graco šedevrą – “Altarpiece of the Assumption”.

Tad štai toks yra 3 garsiausių Ispanijos muziejų sąrašas. Galbūt norėtųsi, kad tai nebūtų vien meno muziejai, tačiau Ispanai šioje srityje tikrai buvo profesionalai, tad geriausiuose Ispanijos muziejuose jie ir parodo tai, ką geriausiai moka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *