Ispanijos vėliava

Visi puikiai žinome, kad šalies vėliava – tai taip pat ir jos simbolis. Tad kokia yra Ispanijos vėliava, bei kokios yra jos šaknys?

Ispanijos-veliava

Ispanijos vėliavoje taip pat yra ir šios šalies herbas

Tokia Ispanijos vėliava, kokią mes matome šiandien, buvo pradėta naudoti visai neseniai – 1978 metais. Ją sudaro tris linijos, raudona, geltona ir raudona. Geltona linija yra lygiai du kartus platesnė už raudoną. Taip pat vėliavoje yra ir Ispanijos herbas

Šios vėliavos istorija prasideda dar 1783 metais, tiesa, tuomet ji buvo naudojama kaip karinio jūrų laivyno emblema. Karinėms pajėgoms ji priklausė iki pat 1843-ųjų, kada Karalienė Izabelė II ją paskelbė oficialia.

Ispanijos vėliavos reikšmė – labai įdomi

Raudona ir geltona spalva vėliavos fone nieko nereiškia – tai yra tradicinės Ispanijos spalvos, kilusios kurios buvo naudojamos jau ilgus metus. Visa vėliavos reikšmė slypi herbe.

Karūna reiškia, kad Ispanija yra Konstitucinės monarchijos valstybė, du stulpai reiškia Ispanijos vietą geografiškai – vienas stulpas reiškia Gibraltaro sąsiaurį, o kitas – vietą užjūryje esančiame prieš jį. Lotyniškas užrašas ant stulpų “PLUS ULTRA” reiškia “Už Tolumos”.

Į keturias dalis padalintas skydas simbolizuoja 4 karalystes, kurios 1400 metais ir suformavo dabartinę Ispaniją. Pilis simbolizuoja Kastiliją, liūtas – Lioną, Aragoną simbolizuoja vertikalios raudonos ir geltonos linijos, o Navarą – sujungtos grandinės.
Tad štai tokia yra gana įdomi Ispanijos vėliavos istorija bei reikšmė. Iš tiesų, galbūt visai nebūtina žinoti Ispanijos vėliavos reikšmės, tačiau juk ji yra visai įdomi, o ir vietinio Ispano į požiūris I Jus tikrai pasikeistų, jei papasakotume jam, kad žinoti Ispanijos vėliavos reikšmę.

http://youtu.be/tq0Dfeul-oM

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *