Ispanijos žemėlapis

Ispanijos žemėlapis

Ispanijos žemėlapis

Ispanijos vardas visuomet skambėjo ir teskamba egzotiškai, patraukliai, bet kartu ir svetimai, tad turime progą artimiau susipažinti su Ispanijos žemėlapiu. Ši šalis gana toli nuo Lietuvos, kardinaliai skirtingo klimato bei gyvenimo būdo, taigi Ispanijos žemėlapis turėtų būti įdomus visiems, besidomintiems ir norintiems daugiau žinoti apie turistų jau seniai pamėgtą kraštą, kupiną savitumų.

Ispanijos žemėlapis: geografiniai duomenys

Kaip žinia, Ispanija yra Pirėnų pusiasalyje, apsupta žydros Viduržemio jūros (rytinėje ir pietinėje dalyje) ir Atlanto vandenyno (pietvakarinėje ir šiaurinėje dalyje) bei besiribojanti su romantiškąja Prancūzija, Portugalija, Andora, Gibraltaru bei Maroku (žr. Ispanijos žemėlapis). Ispanijos vėjai visuomet palankūs – orai ten karšti, žiemą vyrauja apie +13 šilumos, kol Lietuvoje siaučia dideli speigai. Šilti orai sukuria idealią terpę užsiimti žemės ūkiu, kas be ko – auginti vynuoges (skanus tas ispaniškas vynas, taip..?). Taigi, Ispanijos žemėlapis išsidėstęs puikioje pasaulio vietoje – šilti orai, puikus maistas, gėrimai, žavi išskirtinė kultūra, vandenų apsuptis, turizmo klestėjimas.

Ispanijos išskirtinumai

Panagrinėkime atidžiau Ispanijos žemėlapį. Žinia, ši šalis – viena kalnuočiausių (vidutinis aukštis ~600 m) ir aukščiausiai virš jūros lygio iškilusi valstybė Europoje. Didžiąją dalį Ispanijos paviršiaus užima Mesetos plokščiakalnis (apie 900 m aukščio). Ties Prancūzijos siena išryškėjanti linija – Pirėnų kalnai. Šalies Pietvakariuose boluoja Andalūzijos žemuma, o aukščiausias Ispanijos taškas žymimas pietuose, Siera Nevadoje, esanti kalnų viršūnė – Mulasenas (3479 m.).

Didžiausi bei, kas be ko, žinomiausi ir patraukliausi Ispanijos miestai – Barselona ir Madridas (Ispanijos sostinė). Garsiausia – Barselona – antras pagal dydį Ispanijos miestas, turintis nuostabų gotikos pastatų senamiestį (žinomiausia Barselonos katedra La Seu). Turistų traukos objektas – nebaigta statyti Sagrada Familia katedra bei Kristupo Kolumbo monumentas.

Ispanijos baimė

Viena didžiausių Ispanijos problemų –vandeningumas upėse itin menkas, o vasarą jos beveik nusenka. Tai įtakoja vandens trūkumą šalyje, ypatingai pietuose ir šalies viduryje. Taip pat, prastas upių vandeningumas netinka laivybai, tai stabdo vieną iš prekybos būdų. Problemą  bandoma spręsti: upėse daromos užtvankos. Taip pat upės vandens gauna iš kalnų sniego.

Keista, bet Madrido – Ispanijos sostinės(žr. žemėlapis), lokalizacijos vieta – ne prie upės. Tai požymis, rodantis, jog upių gausumu Ispanija nepasižymi.

http://www.youtube.com/watch?v=lOidDDP1uzE

Ispanijos žemėlapis – gausus bei vingiuotas, bet, tikimės, bent pradinį žingsnį, pažindinantis su juo, žengėme. Keliaujant į Ispaniją žemėlapis – būtinas.h

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *