Italijos miestai

Italijos miestai mums primena saulę, įdegį, nuostabias gatveles, bei nuo senų laikų plėtotą didybę, tad kokius buvusios imperijos miestus vertingiausia aplankyti čia atvykus?

Roma – Amžinasis Italijos miestas

Koliziejus

Italijos miestai primena apie jų didybę

Johanas Volfgangas Getė savo kelionės po Italiją metu pasakė – „Roma pranoksta mūsų vaizduotę“. Ir iš tiesų, šis garsus žmogus buvo teisus. Romos ištakos siekia 753m.pr. Kr. tad ši vieta turi itin gilias tradicijas, bei nuostabias vietoves..

Kiekvienas čia atvykęs turėtų pamatyti Koliziejų – vieta kuri sutalpindavo 50 000 tūkstančių žiūrovų (atiminkite, tai buvo prieš 2000 metų), bei kurioje dažnai būdavo įmanoma pamatyti visą imperijos, ar bent miesto elitą stebintį kovas, ar kitus pasirodymus.

Taipogi, kiekvienas čia apsilankęs turėtų pamatyti antikos laikus siekiantį Romos forumą, kuriame vykdavo aukščiausių valdžios atstovų susirinkimai. Nevertėtų pamiršti Adriano mauzoliejaus. Čia galime rasti  ir Renesanso epochos statinių  – Venezia, Farnese rūmai, S. Maria del Popolo bažnyčia, kurioje freskas tapė Rafaelis.

Tačiau objektas, kurio nepamačius negalima išvykti iš romos – Vatikanas, mažiausia pasaulio valstybė. Čia pamatysite Šv. Petro aikštę, Šv. Petro baziliką, su Mikelandželo „Pieta“, bei Siksto koplyčia.

Nuostabių senovinių paminklų miestas. Štai kaip keliautojai apibūdina Florenciją. Dar vienas puikiai žinomas šio Italijos sinonimas – Renesanso gimtinė. Iš ties jis yra puikiai žinomas dėl Mikelandželo šedevro – Dovydo skulptūros.

Vienas iš gražiausių šio Italijos miesto statinių – Florencijos katedra, kurios kupolas tuo pačiu įsilieja į miesto architektūrą, tačiau kartu ir „išauga“ iš visų žemų pastatų.

Šv. Kryžiaus bažnyčia ir Bardžio koplyčia garsėja kaip vieta kur palaidoti didžiausi šalies garsintojai – Mikelandželas, Galilėjus, Makiavelis ir Rosinis.

Būtina apsilankyti Uficių muziejuje, kur Ana Marija Liudvika paliko visą savo nuostabią meno kolekciją.

Italijos miestai gali būti pastatyti ant vandens..

Turbūt supratote, kad aš kalbu apie vieną gražiausių Italijos miestų – Veneciją. Šis daug kartų griautas, ir perstatytas miestas taip traukia turistus, kad vasaros metu tenka jį riboti!

Miestas, kuriame matome gondolas, šimtus kanalų bei tiltų tesiog turi būti išskirtinis. O miestas toks ir yra.

Čia tesiog privaloma pamatyti Šv. Morkaus aikštę, kurioje rasime ir Šv. Morkaus baziliką, kuri puikiai parodo, kaip puikiai Venecijos architektai sukuria mistifiką. Dožų rūmai yra karų, žudynių, bei iškilmingų įvykių liudininkas, o pati aikštė dar tituluojama kaip septynioliktojo amžiaus simbolis.

Ir visą tai pasiūlo vienos šalies – Italijos miestai. Rudenį, ar pavasarį, kai šioje šalyje nėra taip karšta, jie tesiog traukte traukia turistus. Ir nėra ko stebėtis, ši šalis tikrai išsiskiria iš kitų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *